Wywiady

  Marzenie o pełnym metrażu u boku androidki. Wywiad z Tomaszem Sobczakiem

  Tomasz Sobczak w „(Nie)Sprawnej” wciela się w Adriana, kontrolera zajmującego się m.in. serwisowaniem niesprawnych androidów. Z Adamem Nowakiem współpracował już w filmie „Angel.A”, gdzie wcielił się w Horusa, czyli twórcę tytułowej bohaterki. Jego aktorskie portfolio jest imponujące – był związany m.in. z Centrum Sztuki przy Teatrze Dramatycznym w Legnicy, Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy , Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Grupą Artystyczną Ad Spectotores we Wrocławiu i Łaźnią Nową w Krakowie. Tomasz Sobczak wystąpił m.in. w „Dniu świra” oraz w „Śmierci rotmistrza Pileckiego”, a także w gościnnych rolach w wielu serialach, m.in. „Dziewczynach ze Lwowa”, „Komisarzu Aleksie”, „Ojcu Mateuszu”, „Prawie Agaty”, „Plebanii”, „M jak miłość” i „Pierwszej miłości”. Przez wiele lat był związany z „Barwami szczęścia”, w których grał Olgierda Śliwińskiego. W rozmowie z Efantastyką opowiedział m.in. o pracy z Adamem Nowakiem i ze swoją ekranową partnerką Agnieszką Kawiorską, a także o jego ulubionych produkcjach science fiction. 

  Wywiad z Trudi Canavan

  Trudi Canavan to australijska pisarka i laureatka prestiżowej nagrody "Aurealis" za opowiadanie "Szepty Dzieci Mgły". Autorka dała się poznać w naszym kraju za sprawą kilku powieści, które znalazły rzeszę oddanych czytelników. Niedawno mieliśmy okazję zamienić z nią kilka słów. Co jest dla niej motywacją do pisania? Jakie książki preferuje? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym wywiadzie.

  Kreowanie rzeczywistości, która nie istnieje, jest dobrym narzędziem do opisu rzeczywistości realnie istniejącej – wywiad z Markiem Nowakiem

  Marek Nowak jest głównym autorem scenariusza "(Nie)Sprawnej". To z wykształcenia politolog, a z zawodu dziennikarz piszący na tematy polityczne, społeczne i filmowe. Lubi robić pogłębione wywiady. Został laureatem ogólnopolskiego konkursu ”Dziennikarz Obywatelski Roku 2012” w kategorii „Wydarzenia”. W swojej pracy dziennikarskiej w przeszłości współpracował m.in. z gover.pl, infotuba.pl (własność tygodnika „Wprost”) oraz Gazeta24 i Lewica24. Jego teksty ukazywały się również na stronach m.in. „Krytyki Politycznej”. Obecnie współpracuje z „Portalem Trybuna” oraz „Zielonymi Wiadomościami”. W pracy recenzenckiej kieruje się przeświadczeniem, iż dobra recenzja zawsze wychodzi poza prostą ocenę warsztatu filmowego, czy też umieszczenie filmu na tej lub innej mapie polskiej i światowej kinematografii. Według niego dobra recenzja zawsze się stara film zrozumieć (gdy trzeba zrekonstruować), a także nawiązać do wymiaru etycznego. Z Efantastyką Marek Nowak rozmawiał o swojej pracy nad "(Nie)Sprawną", dziennikarstwie, kinie i katastrofie klimatycznej.

  Wywiad z Marcinem Podlewskim

  Wywiad przeprowadzony z Marcinem Podlewskim podczas trzydziestej trzeciej edycji Polconu, która odbyła się w Toruniu. Z pisarzem rozmawiały Anna Tess Gołębiowska-Kmieciak i Amelia Czarny.

  Pół Wieku Poezji Później - Alzur's Legacy - wywiad z Jakubem Nurzyńskim

  "Pół Wieku Poezji Później - Alzur's Legacy" to naprawdę ambitny projekt, który swoim rozmachem zawstydziłby niejeden profesjonalny film pełnometrażowy. Nasza redaktorka Anna Tess Gołębiowska przeprowadziła wywiad z reżyserem i pomysłodawcą widowiska, Jakubem Nurzyńskim, prywatnie zaś studentem Reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej.

  Krzysztof T. Dąbrowski - wywiad

  Krzysztof T. Dąbrowski to zapracowany człowiek – tworzy powieści i krótkie formy, straszy i rozbawia, flirtuje z komiksem i filmem… A przede wszystkim wie, jak spełniać swoje marzenia. Co to za marzenia, które z nich już się ziściły i czego mogą spodziewać się jego fani? Przekonajcie się!

  Wywiad z Peterem V. Brettem

  Za tobą bardzo intensywny tydzień, byłeś w Poznaniu na Pyrkonie, teraz jesteś w Warszawie. Czy trudno było pogodzić te wydarzenia? Nie jesteś przemęczony? – To trudne. Zwykle, kiedy jestem między fanami jestem podekscytowany i pełen energii, bo sprawia mi to przyjemność. Masę energii mam więc dopóki jestem pomiędzy czytelnikami, ale kiedy dzień się kończy, po prostu zasypiam i głęboko śpię.

  Wywiad z Surenem Cormudianem

  Angel.A - wywiad z Adamem Nowakiem

  Wywiad z Arturem Laisenem

  Strony