Veris - blog

  Kilka słów o Innych

  Postanowiłam napisać w końcu coś konkretniejszego i tak się złożyło, że w zasobach mojej pojemnej szuflady natrafiłam na płytkę dvd, która zdążyła się już pokryć kurzem. Z lekkimi obawami przetarłam ją, po czym umieściłam w napędzie, by już po chwili odetchnąć z ulgą. Jeden z moich ulubionych filmów działa i mogę ponownie zapoznać się z mroczną historią, której klimatu nie dorównał na chwilę obecną żaden inny film. O czym mowa? Oczywiści o "Innych".

  Mój wewnętrzny komentarz

  Tak mnie naszło podczas wymiany opinii pod recenzją "Sali samobójców", że mało kto zrozumie ten film, jeśli na własnej skórze nie doświadczył pewnych okropności. Oczywiście nie życzę nikomu źle i tak po prawdzie, to cieszę się, że dla wielu ukazane wydarzenia są jedynie odrealnioną fikcją, jednak ja, jako osoba, która żyła blisko człowieka podobnego do głównego bohatera wspomnianego filmu, nie mam powodów do uśmiechu.

  Wspominki

  Biały wiersz pisany niegdyś z myślą o kimś, kto obecnie odgrywa niezwykle ważną rolę w moim życiu. Trochę się wahałam przed publikacją, nie każdy bowiem lubi eksponować swoje wnętrze, a moim zdaniem poezja jest najlepszym wykładnikiem tego kim jesteśmy, są to słowa płynące wprost z nas, dlatego też odbiór ich może być różny. Niemniej zachęcam! :)

  Pomysł na konkurs

  Tak mnie jeszcze naszło w kwestii aktywności. Być może dobrym pomysłem byłoby zrobienie takiego konkursu, ale w formie miesięcznej? Oczywiście nie z tak wielkimi nagrodami, tylko bardziej symbolicznymi, np książką dla najaktywniejszej osoby w danym miesiącu i potem na koniec wyłonienie użytkownika roku? Moim zdaniem byłby to świetny sposób na przyciągnięcie nowych twarzy, a co za tym idzie, wprowadzenie życia na ten serwis.

  Ruch Odrodzenia Efantastyki

  Nie będę ukrywać, że z początku zaczęłam się tutaj udzielać z powodu konkursu. Tak, zainteresowały mnie nagrody i stwierdziłam, że warto napisać kilka słów, gdy ma się szansę zdobyć tyle książek! Niemniej bardzo szybko zaczęłam zmieniać zdanie, poznawałam Wasz serwis i w pewnym stopniu przywiązywałam się zwłaszcza, gdy dany artykuł, czy też dyskusja odpowiadały moim przekonaniom, bądź też dostarczały miejsca do wyrażenia własnych argumentów.

  Lew, Czarownica i moja wyobraźnia

  Z początku miał to być jedynie krótki komentarz do recenzji filmu "Podróż Wędrowca do Świtu", jednak w trakcie pisania trochę poniosły mnie wspomnienia. Musicie wiedzieć, że Opowieści z Narnii to taki mój mały świat, który cały czas gdzieś tam we mnie tkwi. Dlatego też, gdy natrafiłam na Efantastyce na wpis związany z tą tematyką, stwierdziłam, że moje wewnętrzne dziecko się obudziło.