Cykl krótkich opowiadań, opartych na Mitach Cthulhu według H.P. Lovecrafta

„Zielony Las Nadziei” Marka Pietrachowicza i jego trzecia z kolei książka, stanowi cykl horrorów, opartych wiernie na kanonie Mitologii Cthulhu według Howarda Phillipsa Lovecrafta, ojca współczesnej opowieści grozy z gatunku science fiction. Ponadczasowy fenomen Mitów Cthulhu, w których pradawne, przerażające sekrety, trwające „wraz z dziwnymi eonami” i zagrażające ludzkości, przenikają i wkraczają do autentycznego świata Wschodniego Wybrzeża USA dwudziestego stulecia, jest doceniany przez kolejne pokolenia Czytelników.

Charakterystycznym rysem opowiadań z Mitów, jest narastanie atmosfery tajemniczości i niesamowitości, lęk wyostrzający zmysły i zaledwie ocieranie się o samo jądro grozy, przyprawiające bohaterów o obłęd i zmuszające do walki o życie – nie tylko własne.

Wierny tej konstrukcji oraz kanonowi jest także Marek Pietrachowicz. Autor umieścił w roli głównego bohatera okultystkę i psycholożkę o celtyckich korzeniach – w końcówce dwudziestego wieku, w wymyślonym przez Lovecrafta miasteczku Arkham w Massachusetts, w kampusie Miskatonic Universtiy, i splótł jej losy z zimnowojennymi zmaganiami dwóch światowych supermocarstw. Przydając jej na dodatek za pomocnika naszą rodaczkę – uciekinierkę zza Żelaznej Kurtyny. Tło dla opowiadań stanowią autentyczne (bądź mogące mieć miejsce) wydarzenia i sytuacje oraz fakty, zaczerpnięte z historii okultyzmu.

Każde z opowiadań, przeznaczonych dla dojrzałego Czytelnika, starannie opracowanych i umieszczonych w mrocznym kanonie Mitów Cthulhu, stanowi kompletną całość, niemniej jednak od pierwszego do ostatniego, następują one chronologicznie po sobie. I odzwierciedlają kolejne zmagania z obłędem, jakie podejmuje bystra, obeznana z okultyzmem i seksowna główna bohaterka, dla odroczenia nadejścia Apokalipsy i oddalenia od świata ludzi kolejnych wcieleń grozy i awatarów Wielkich Przedwiecznych.

Nazwa użytkownika

Podium

"Apex" zdobywają:


Monika Kuźma
Maciej Andrzejczak
Mariusz Szymczak

Facebook

Discus

Ankieta

Tekst, który Twoim zdaniem zasługuje na zwycięstwo to:
Nie-szczęście (Sylwia Mierzejewska)
22%
Zapach umierania (Wojciech Feliks)
7%
Fala (Magdalena Pieńskowska)
15%
Lily (Zuzanna Karbowska)
15%
Równowaga (Anna Racław)
15%
Pani zabiła pana (Zuzanna Hejmowska)
15%
Spadek (Martyna Staniecka)
11%
Razem głosów: 27