Plotka: Powstanie nowy film w uniwersum Matrixa?

  "Matrix" był filmem przełomowym. Dzieło, wówczas jeszcze braci Wachowskich, na stałe zapisało się w historii kinematografii ze względu na oryginalny pomysł i zastosowanie innowacyjnych rozwiązań przy efektach specjalnych. Niestety, dwie kolejne części nie były już tak rozchwytywane, a sami Wachowscy stwierdzili, że na "Rewolucjach" poprzestaną. Jak się jednak okazuje, Warner Bros. coraz poważniej myśli nad powrotem do tego świata. Przynajmniej takie można mieć wrażenie po informacjach, jakie przewinęły się w zagranicznych mediach.

  Podobno wytwórnia pracuje obecnie nad koncepcją zagospodarowania Matrixowego uniwersum. Wszystko jest jednak na tak wczesnym etapie, iż na chwilę obecną nie wiadomo, czy powstałaby kontynuacja oryginalnej serii, reboot, czy też może produkcja, której akcja rozgrywa się w tym samym uniwersum. Jak wiadomo, trzy kinowe filmy wykorzystały zaledwie fragment stworzonego na ich potrzeby świata. Wokół widowisk powstała cała seria projektów, które opowiadały o innych wydarzeniach, jak choćby wchodzący w skład zestawu "Animatrix" "Ostatni lot Ozyrysa" będący prequelem "Reaktywacji", czy animowana dylogia o początkach systemu, czyli "Drugie odrodzenie, część I" i "Drugie odrodzenie część II". Być może właśnie w tym wytwórnia doszuka się inspiracji i zrealizuje wysokobudżetowe widowisko ukazujące nam, jak to wszystko się zaczęło.

  Ciekawostką może być także niedawna wypowiedź Keanu Reevesa, który podczas promocji "Johna Wicka 2" oświadczył dziennikarzom, że jest otwarty na powrót do roli Neo. Ma jednak jeden warunek. Za projekt odpowiadać muszą siostry Wachowskie.

  Chcielibyście powrotu Matrixa?

  Komentarze

  Obrazek użytkownika Wolfi
  Wolfi on śr., 03/15/2017 - 10:23

  Tak, jestem za tym, aby zrobili aktorką wersję początków Matrixa. Niech jednak nie bawią się przypadkiem w kontynuacje. Rewolucje były strasznie słabe i co najwyżej mogliby zrobić je na nowo.

  No Avatar
  Ashanou on śr., 03/15/2017 - 10:38

  Ja jestem na nie, mam już dosyć ciągłego odgrzewania tego samego tylko w innych nieco formach. Może za parę(naście) lat, gdy film się mocno zestarzeje.