Mamy IX lat!

  Jak ten czas szybko leci. Doskonale pamiętam pierwszego newsa, jaki pojawił się na portalu dokładnie dziewięć lat temu. Przez ten czas wiele się zmieniło, przeszliśmy kilka rewolucji, zdarzały się okresy lepsze i gorsze, jednak zawsze staraliśmy się tworzyć miejsce, które przypadnie Wam do gustu.

  Cieszę się, że przez te wszystkie lata mogłem pracować w gronie osób, dla których fantastyka była i jest prawdziwą pasją. Nigdy nie zapomnę pierwszego konwentu na jakim byłem i tego uczucia, które temu towarzyszyło. Wspaniałych ludzi, którzy byli jak jedna, wielka rodzina. Chyba nie ma na świecie innej tak integrującej się ze sobą grupy, jak właśnie fani fantastyki. No ale dosyć słodzenia, trzeba chyba jakoś uczcić te dziewięć lat?

  Z okazji urodzin przygotowaliśmy dla Was kilka konkursów, które będą się ukazywać w tym wątku dzisiaj i jutro. Warto do nas zaglądać, gdyż jeden z nich zaoferuje naprawdę atrakcyjną nagrodę, która w szczególności powinna zadowolić fanów gier, ale myślę, że nie tylko oni powinni poczuć się usatysfakcjonowani. Konkurs będzie wymagał od Was trochę pracy, jednak myślę, że nagroda jest tego warta.

  Jak zapewne zauważyliście, ostatnimi czasy niewiele się działo, dlatego jednym z elementów naszej kolejnej rocznicy będzie rekrutacja redakcyjna, która ruszy jutro. Wszelkie szczegóły z nią związane pojawią się w osobnym wątku. Tymczasem, nie przedłużając już, mamy dla Was pierwszy konkurs!

  _________________________________________________________

  Konkurs I - wygraj audiobook "Star Force Tom I Rój" B.V. Larsona

  W naszym pierwszym konkursie możecie wygrać jeden z trzech egzemplarzy audiobooka "Star Force Tom I Rój" autorstwa B.V. Larsona. 

  Owdowiały wykładowca akademicki Kyle Riggs mieszka z dwójką dzieci na kalifornijskiej farmie. Pewnej nocy jego spokojne życie przerywa przybycie okrętu obcych, który porywa i morduje jego dzieci, a następnie zabiera na pokład samego Kyle’a. Okazuje się, że bohater przechodzi serię testów, po których statek, najwyraźniej obdarzony inteligencją, czyni go swoim dowódcą. Jest też zła wiadomość – obcy, którzy wysłali jednostkę, walczą z kimś o wiele groźniejszym, kimś, kto wkrótce znajdzie się w pobliżu Ziemi. Rasa ludzka, zamieszkująca galaktyczny zaścianek i dysponująca prymitywną technologią, trafia w sam środek wojny między dwoma potężnymi gatunkami obcych. „Rój” to pierwszy tom bestsellerowej serii Star Force.

  Aby zdobyć swój egzemplarz musicie jedynie odpowiedzieć na proste pytanie: "W którym roku B.V. Larson opublikował swoją pierwszą powieść? Podaj datę i tytuł".

  Swoje odpowiedzi możecie nadsyłać na adres urodziny@efantastyka.pl w temacie koniecznie podając "Rój". Czekamy do 31 sierpnia. Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową. 

  _________________________________________________________

  Konkurs II - wygraj wejściówkę na Sabat Fiction-­Fest

  W naszym drugim, urodzinowym konkursie możecie wygrać jedną z dwóch wejściówek na odbywający się w dniach 29.09 - 01.10 2017 roku festiwal Sabat Fiction-Fest. Będzie to już czwarta edycja tego festiwalu. Nasz portal objął ją swoim patronatem medialnym. 

  Aby zdobyć wejściówkę, musicie wykazać się twórczo i wymyślić formułę zaklęcia, którego moc otoczy zbliżającą się imprezę ochronną aurą pomyślności. Wybierzemy dwie najoryginalniejsze prace, które następnie nagrodzimy!

  Swoje propozycje możecie słać na adres urodziny@efantastyka.pl w temacie podając "Sabat". Macie czas do 31 sierpnia. Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową. 

  W dniach 29.09 - 01.10 2017 odbędzie się Sabat Fiction-Fest, czyli największe w regionie wydarzenie poświęcone fantastyce i szerokiej popkulturze organizowane przez Stowarzyszenie Sabat Fiction i Targi Kielce S.A. Tegoroczną edycję uświetnią goście specjalni m.in. Jacek Komuda (Laureat nagrody im. Leonida Teligi, także nominowany do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Współautor gry fabularnej Dzikie Pola oraz scenariusza do gier z serii Wiedźmin) czy Łukasz Stelmach (Bloger i recenzent komiksów, gier oraz filmów prowadzący popularny kanał "Ichabod" na serwisie YouTube). Sabat Fiction - Fest zajmuje ważne miejsce na festiwalowej mapie Polski, na trwałe wpisując się w kalendarz tego typu imprez.

  _________________________________________________________

  Konkurs III - wygraj film "Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć" na Blu-Ray

  Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie. Tym razem możecie zgarnąć egzemplarz widowiska "Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć" w wersji Blu-Ray. Aby mieć szansę w konkursie, musicie jedynie odpowiedzieć na proste pytanie: "W którym roku urodził się Tom Marvolo Riddle znany później jako Voldemort?"

  Swoje odpowiedzi możecie nadsyłać na adres urodziny@efantastyka.pl, w temacie koniecznie podając "Voldemort". Czekamy do 31 sierpnia. Ze zwycięzcą skontaktujemy się drogą mailową.

  Z naszą recenzją filmu możecie zapoznać się w tym miejscu.

   

   

  _________________________________________________________

  Konkurs IV - wygraj "Piękną i Bestię" na Blu-Ray

  Co prawda premiera filmu dopiero za dwa dni, ale już teraz startujemy z konkursem, w którym do wygrania będzie jeden egzemplarz filmu w wersji Blu-Ray. Co musicie zrobić, aby go zdobyć? Jedynie odpowiedzieć na proste pytanie i mieć trochę szczęścia. "Jak miał na imię ojciec głównej bohaterski filmu?"

  Swoje odpowiedzi możecie nadsyłać na adres urodziny@efantastyka.pl, w temacie koniecznie podając "Piękna". Czekamy do 31 sierpnia. Ze zwycięzcą skontaktujemy się drogą mailową.

  Z naszą recenzją filmu możecie zapoznać się w tym miejscu.

   

   

   

   

  _________________________________________________________

  Konkurs V - wygraj zestaw gier!

  W naszym ostatnim, urodzinowym konkursie możecie zdobyć zestaw dwóch gier, w skład którego wchodzą: Gra PC "Dying Light: The Following Enhanced Edition" i Wiedźmin 3: Dziki Gon, wraz z dodatkiem "Krew i Wino"zawierającym zestaw kart do Gwinta. Tym razem jednak mamy dla Was trudniejsze zadanie. Poniżej publikujemy listę kilku cytatów pochodzących z książek i Waszym zadaniem jest podanie tytułów powieści, z których je zaczerpnęliśmy. O nagrodę rywalizować będą osoby, które podadzą przynajmniej 90% poprawnych odpowiedzi, czyli pomylić się można tylko raz.

  Poniżej prezentujemy cytaty:

  1. Na skraju miasta został jednak zmuszony do zapomnienia o świdrach. Kiedy utkwił w normalnym porannym korku ulicznym, nie mógł nie zauważyć, że naokoło jest mnóstwo dziwacznie ubranych ludzi. Ludzi w pelerynach."

  2. W chwili, gdy starzec pada na ziemię, zwarty mur Strażników Pokoju w białych mundurach przesłania nam widok. Kilku żołnierzy kolbami pistoletów maszynowych popycha nas ku drzwiom.

  3. Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

  4. Wiesz (…) gdyby nie ten twój słynny anielski defekt, kazałbym ci się pieprzyć.

  5. Ogon komety przecinał blask jutrzenki niczym czerwona szrama krwawiąca ponad turniami...

  6. Tłuczmy szklanki, spodki, miski, Niech gospodarz żyje nasz! A choć ... płaczu bliski, Niechaj drzazgi lecą z flasz!

  7. Powiadają, że w czasach przed Stworzeniem był pośród sylfów tancerz...

  8. Wiadomym jest mi, że masz lat blisko czterdzieści, wyglądasz na blisko trzydzieści, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad dwadzieścia, a postępujesz tak jakbyś miał niecałe dziesięć.

  9. Mam nadzieję, że nikt z czytających tę książkę nie czuł się nigdy tak nieszczęśliwy jak Zuzanna i Łucja tej nocy; ale jeśli ktoś z was przeżył kiedyś coś podobnego - jeśli płakał całą noc, aż zabrakło mu łez - to wie, że w końcu przychodzi pewien szczególny rodzaj spokoju.Człowiek czuje się tak, jakby już nic nigdy nie miało się zdarzyć.

  10. Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę.

  Tytuły powieści ślijcie na adres urodziny@efantastyka.pl. w temacie koniecznie podając "Gry". Na wasze zgłoszenia czekamy do 15 września.

  Komentarze

  Obrazek użytkownika Lina
  Lina on pon., 08/14/2017 - 19:29

  Wszystkiego Najlepszego! :D Może sama się zgłoszę do pomocy, jeśli znajdę trochę czasu. Jestem z Wami od samego poczatku praktycznie, pora trochę podziałać. Ku chwale Świata między Wymiarami!