Conan Barbarzyńca i Królowa Czarnego Wybrzeża (Brian Wood) - recenzja audiobooka


  …conanowa superprodukcja

  Conan pod wszelką postacią – książek, filmów, komiksów, słuchowisk – ma niezmierzone grono fanów. Sound Tropez zaprezentowało miłośnikom barbarzyńcy z Cymerii ciekawy kąsek, obejmujący sześć zeszytów komiksu Briana Wooda z 2012 roku.

  Osobiście nigdy nie zostałam fanką Conana. Przygody ogromnego wojownika były pozbawione, przynajmniej według mnie, polotu i większej intrygi, interesujących bohaterów. Dodając jeszcze do tego sposób przedstawienia kobiet (jaki? Popatrzcie na okładki wszelkich pozycji, wyjaśniają wszystko) i poziom intelektualny protagonisty, a moje oczekiwania co do omawianego audiobooka zatrzymały się na dość niskim poziomie. I zapewne z tego powodu, a może i dzięki zaskakująco dobrej jakości słuchowiska, Conana Barbarzyńcę i Królową Czarnego Wybrzeża słuchało mi się wyjątkowo przyjemnie.

  Historia jest krótka i prosta. Conan wchodzi na pokład statku odpływającego z Argos, tam dowiaduje się o królowej piratów Belit, zakochuje się w niej. Gdy już dochodzi do spotkania, okazuje się, że kobieta jest nieziemsko piękna (oczywiście), waleczna i półnaga (oczywiście) oraz jest zafascynowana Conanem (oczywiście). Zaczyna się interesujący rozdział w ich życiu…

  To, co sprawiło, że nie wyłączyłam ze zniechęceniem ścieżki numer jeden, to fakt, że audiobook jest zabawny, zrobiony z rozmachem, a obsada bardzo dobrze dobrana. Krzysztof Banaszyk jako narrator, postać opowiadająca historię barbarzyńcy w karczmie, z jej odgłosami, tłumem i lejącym się piwem, to przekonywujący bohater. Mimo iż nie bierze udziału w samej akcji, bez niego słuchacz straciłby połowę radości z audiobooka.

  W postać Conana wcielił się Szymon Bobrowski i przepięknie oddał prostotę tej postaci. Cymeryjczyk wysławia się wolno, z namysłem odpowiednim do siły jego umysłu. Belit (Magdalena Boczarska) jest natomiast seksowna i władcza.

  Oprawa muzyczna również stanowi ogromną zaletę, oddaje klimat opowieści. Została dopasowana do akcji, a nawet nadaje szybsze tempo niektórym scenom. Brawa za to Audiotece i wydawcy Sound Tropez!

  Największy minus to moim zdaniem długość, a właściwie „krótkość” słuchowiska. Zaskoczyłam sama siebie, gdy byłam zawiedziona, że po półtora godzinie wszystko dobiegło końca. Audiobooka jest za mało i do tego zamyka się w dziwnym miejscu. Wciągnęłam się w historię (sic!) na tyle, żeby mieć ochotę na posłuchanie o dalszych przygodach Conana i Belit.

  Podsumowując, Audioteka zaprezentowała swoim odbiorcom niespodziewanie dobre i zajmujące słuchowisko. Nawet osoby, które, jak ja, nie przepadają za barbarzyńcą z Cymerii, znajdą tu rozrywkę na kilka spacerów.

  Diana „Mongfind” Cereniewicz
  Korekta: Monika „Katriona” Doerre

  Za możliwość recenzji dziękujemy
  Sound Tropez

  Tytuł: Conan Barbarzyńca i Królowa Czarnego Wybrzeża
  Autor: Brian Wood
  Długość: 1 godz. 46 min.
  Kategoria: Superprodukcje
  Obsada:
  Conan - Szymon Bobrowski
  Belit - Magdalena Boczarska
  Narrator - Krzysztof Banaszyk
  N'Gora - Piotr Zelt
  N'Yaga - Dymitr Hołówko
  Adam "Nergal" Darski jako Kapitan Gwardii

  Oceń: 
  0
  Brak głosów
  Niezdefiniowany