conceptart

  Wściekły Hulk na grafice koncepcyjnej z "Avengers: Age of Ultron"

  "Avengers: Czas Ultrona" nie powtórzył sukcesu swojego poprzednika. Obraz był dobry, wprowadził także kilku ważnych dla przyszłych wydarzeń w MCU bohaterów, jednak brakowało mu powiewu świeżości. Prawdopodobnie właśnie z tego powodu (i wcześniejszego sukcesu produkcji "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz") Joss Whedon został odsunięty od prac na ostatnimi dwoma filmami o Avengers, a jego miejsce zajęli Bracia Russo. Niemniej są osoby dla których dwuga odsłona serii miała swoj urok i pomimo pewnych niedociągnięć traktują to widowisko z sentymentem.

  Historia Hana Solo mogła wyglądać inaczej?

  Po seansie "Przebudzenia Mocy" widzowie bardzo często powtarzali, iż film jest dobrym pożegnaniem się z bohaterem granym przez Harrisona Forda. Obserwowaliśmy moment, w którym wraz ze swoim nieodłącznym towarzyszem ponownie wkracza na pokład ukochanego statku, śledziliśmy jego perypetie, a na koniec pożegnaliśmy się z nim w scenie, w której Kylo Ren zdecydował się zadać mu śmiertelny cios. Wygląda jednak na to, że przynajmniej pierwsza z sekwencji mogła zdecydowanie różnić się od tego, co otrzymaliśmy na wielkim ekranie.

  Charlie Wen prezentuje kolejną grafikę koncepcyjną z Thora

  Jak się okazuje, Asgard także mógł się znacząco różnić w pierwszym filmie o Thorze. Materiał, który znajdziecie poniżej, prezentuje nam jedną z koncepcji, jaka powstała dla tej krainy i trzeba przyznać, że nie wygląda to źle. Co prawda wizja ta brnie raczej w kierunku bardziej futurystycznym, ale swoich zwolenników zdążyła już znaleźć.

  Zgodnie z założeniem, centralnym punktem krainy miał być tron Odyna, a okolica miała skrywać w sobie sporo elementów, które byłyby nawiązaniem do nordyckiej symboliki.

  Jak się Wam podoba takie podejście do tematu?

  Tak mógł wyglądać filmowy Loki

  Za publikacją materiału stoi Charlie Wen, były szef działu Rozwoju Wizualnego w Marvelu. Jak widzimy, Bóg Kłamstwa prezentuje się na nim dosyć dziwnie. Miał to być jednak zamierzony efekt. Początkowo twórcy chcieli znacznie bardziej wyeksponować przewrotny charakter tej postaci. Stąd właśnie zdecydowano się na pójście w kierunku cech widocznych gołym okiem. Dopiero z czasem jednak uznano, że ważniejsza jest głębia bohatera i ostatecznie postanowiono zrealizować Lokiego w formie, jaką znamy obecnie.