mcu

  Gwiazdy o śmierci Stana Lee

  O śmierci twórcy Marvela dowiedzieliśmy się wczoraj wieczorem. Wiadomość ta bardzo szybko rozeszła się po świecie i sprawiła, że wielu ludzi postanowiło podzielić się cząstką swoich wspomnień dotyczących Stana Lee. Niektórzy wrzucili zdjęcia, inni opisali swoje spotkania z artystą, a część po prostu wyraziła smutek z powodu zaistniałej sytuacji. Pośród sławnych nazwisk, które zechciały upamiętnić twórcę znaleźli się między innymi: Larry King, Elon Musk, Mark Hamill i Neil Gaiman.

  Kolejny szkic koncepcyjny pokazuje nam alternatywny wygląd jednego z przeciwników w MCU

  Opublikowany w sieci materiał dołączył tym samym do kolekcji innych grafik, które prezentowały wczesne koncepcje związane z powstającym dopiero uniwersum. Na profilu autora znajdziecie także i inne postaci, w tym choćby alternatywną wersję Lokiego czy inne spojrzenie na Asgard. Tym razem widzimy głównego przeciwnika Kapitana Ameryki z pierwszego filmu poświęconego temu bohaterowi. Różnica nie jest aż tak wielka, jak w przypadku wspomnianego wcześniej boga kłamstw, jednak zmiany widać gołym okiem.

  Tak mógł wyglądać filmowy Loki

  Za publikacją materiału stoi Charlie Wen, były szef działu Rozwoju Wizualnego w Marvelu. Jak widzimy, Bóg Kłamstwa prezentuje się na nim dosyć dziwnie. Miał to być jednak zamierzony efekt. Początkowo twórcy chcieli znacznie bardziej wyeksponować przewrotny charakter tej postaci. Stąd właśnie zdecydowano się na pójście w kierunku cech widocznych gołym okiem. Dopiero z czasem jednak uznano, że ważniejsza jest głębia bohatera i ostatecznie postanowiono zrealizować Lokiego w formie, jaką znamy obecnie.