Gry

Outpost 2

Wolverine kolejną grą zmierzającą na Playstation 5! Insomniac Games stworzy własne uniwersum gier na bazie komiksów Marvela?

Sony najwyraźniej postanowiło dość mocno wkroczyć na rynek gier ze świata Marvela. Oprócz szykowanej części drugiej Spider-Mana, w produkcji znalazł się tytuł poświęcony Wolverinowi. Zapowiedź ta wywołała od razu spekulacje, czy twórcy chcą w ten sposób postawić podwaliny pod nowe uniwersum. Za produkcję obu gier odpowiada w końcu to samo studio, a nie da się ukryć, że w przypadku Marvel Cinematic Universe wspólny świat się jak najbardziej sprawdził.

Wyciekło 18 minut materiału z anulowanej gry na podstawie niezrealizowanego filmu o Spider-Manie!

Ostatnia część trylogii Sama Raimiego bardzo podzieliła widzów, a także doprowadziła do konfliktu pomiędzy reżyserem, a wytwórnią Sony. Twórca miał zamiar zrealizować kolejny film, jednak jego wizja znacznie odbiegała od tego, co chcieliby ujrzeć na ekranie inwestorzy. Ostatecznie projekt został anulowany, a marka doczekała się restartu. Niewielu jednak wie, że równolegle toczyły się prace nad grą Spider-Man 4, która miała zadebiutować w okolicach premiery filmu. Teraz, po wielu latach możemy przekonać się, jak by się prezentowała. 

Remake Star Wars Knights of the Old Republic

Sony postanowiło najwyraźniej zadbać o pozyskanie nowych graczy. Po tym, jak Microsoft kupił Bethesdę i tym samym nabył ogromną ilość głośnych tytułów na rzecz swojej platformy, Japończycy uznali, że muszą zagrać na sentymencie graczy i postarać się o coś, co przyciągnie do nich klientów. Wybór najwyraźniej padł na Star Wars Knights of the Old Republic, którego remake pojawi się wyłącznie na Playstation 5. 

Poniżej możecie zapoznać się z krótkim teaserem, który został zaprezentowany w trakcie PlayStation Showcase 2021.

Marvel's Spider-Man 2 zapowiedziane! Pierwszy zwiastun zdradza informacje na temat tego, czego możemy się spodziewać.

Marvel's Spider-Man 2 to tytuł, który ma zadebiutować w 2023 roku prawdopodobnie wyłącznie na konsoli Playstation 5. O tym, że twórcy części pierwszej nie spoczną na laurach i będą kontynuować niezwykle ciepło przyjętą serię wiadomo było od dawna. Teraz, na imprezie PlayStation Showcase 2021 zapowiedziano oficjalnie tytuł, a także pokazano nam pierwszy trailer. Możemy się z niego dowiedzieć, że tym razem przyjdzie nam pokierować dwiema wersjami Spider-Mana, czyli tym w którego wciela się Peter Parker i tym, pod którego maską skrywa się Miles Morales. 

Premiery Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3 na konsole nowej generacji nie odbędą się w tym roku?

Zeszłoroczna premiera Cyberpunka 2077 nie okazała się zbyt szczęśliwym wydarzeniem. Gra posiadała ogromną ilość błędów i nawet wydany w dniu premiery patch nie był w stanie sobie z nimi poradzić. W najgorszej sytuacji były osoby, które posiadały podstawowe wersje konsol Sony i Microsoftu. U nich praktycznie normalna rozgrywka nie była możliwa. Nieco lepiej sytuacja prezentowała się na nowszych sprzętach, czyli Playstation 4 Pro i Xbox One X/S. Tam co prawda błędy także występowały, jednak nie były aż tak uciążliwe.

Animowana adaptacja Injustice: Gods Among Us z datą premiery!

Już jakiś czas temu ogłoszono, że Injustice doczeka się animowanej adaptacji, Produkcja miałaby od razu trafić na rynek DVD/Blu-Ray, a jej fabuła dość wiernie oddawałaby to, co dane nam było poznać w grze. Czas jednak mijał, a o filmie zrobiło się cicho, Fani zastanawiali się kiedy dane im będzie poznać nowe szczegóły związane z tym projektem. Jak się okazuje, na konkrety nie muszą już dłużej czekać. Injustice zadebiutuje 19 października tego roku. 

Dying Light 2: Stay Human na nowym zwiastunie!

Długo musieliśmy czekać na konkretne informacje związane z kontynuacją Dying Light. Był czas, gdy fani zastanawiali się nawet czy produkcja kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. W pewnym momencie jednak Techland przerwał milczenie publikując nowe materiały z gry. Od tego momentu co jakiś czas studio raczy nas kolejnymi ciekawostkami i materiałami. Poniżej znajdziecie najnowszy trailer pochodzący z wersji na konsolę Xbox One / Xbox series.

 

Tekken 7: Pani premier spuszcza łomot na nowym materiale wideo!

Pierwsze doniesienia na temat nowej postaci w siódmej części Tekkena spotkały się z dość mieszanymi uczuciami. Wielu graczy sądziło, że wypuszczony przez Capcom trailer jest po prostu zwykłym żartem, który miał się pojawić w Prima Aprilis, jednak z jakiegoś powodu zadebiutował wcześniej. Szybko jednak okazało się, że polska polityka faktycznie wzbudza tak wielkie emocje, że nawet zagraniczne studia chcą do niej nawiązać.

Techland w końcu przemówił! Niestety, obyło się bez konkretów

Zapowiedź drugiej części Dying Light spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy. Pierwsza część udowodniła, że Polacy mają pomysł na naprawdę ciekawą grę i co ważne, potrafią wykorzystać potencjał w nim drzemiący. Dzięki temu nie otrzymaliśmy jedynie kolejnej gry o zombie, a produkcję pełną akcji, w której klimat trzymał naprawdę wysoki poziom, a mechanika rozgrywki sprawdzała się idealnie. Nic więc dziwnego, że zapowiedź kontynuacji była tylko kwestią czasu.

Astrologowie ogłaszają nowy patch do Assassin's Creed Valhalla. Populacja kotów zwiększa się!

Assassin's Creed Valhalla zaliczył bardzo udany start, jednak nie obyło się bez problemów technicznych. Co prawda twórcy od tego czasu wypuścili kilka aktualizacji, jednak cały czas pojawiały się problemy, które potrafiły graczy zirytować. Nowa aktualizacja ma nie tylko wyeliminować kolejne błędy, ale wprowadzić kilka nowości. Warto wśród nich wymienić choćby system Transmog, który umożliwi nam zmianę wyglądu przedmiotów u kowala Gunnara, a także nowy event "Festiwal Ostara", który rozpocznie się 18 marca i da nam kilka nowych misji pobocznych, w tym choćby...