Książki

Zombie w PRL-u. Nadchodzi nowa powieść z serii „Szczury Wrocławia” Roberta J. Szmidta

Już 30 stycznia do księgarń trafi długo wyczekiwany spin-off głośnej powieści Roberta J. Szmidta „Szczury Wrocławia. Chaos”. Opowiada o walce oddziałów ZOMO z epidemią czarnej ospy i… hordami zombie. Wrocław lat 60. ubiegłego wieku znów otwiera przed czytelnikami drzwi do obskurnego, siermiężnego i cuchnącego bimbrem PRL-u.

Powieściowy prequel "Stranger Things" trafi do polskich księgarni!

Fenomenalny serial Netfliksa doczekał się powieściowego prequela! Za sprawą wydawnictwa Poradnia K już w kwietniu do rąk polskich czytelników trafi pierwsza z trzech powieści opartych na tej kultowej już produkcji.

"Chorągiew Michała Archanioła " - nowe wydanie już w drodze!

Już 18 stycznia, nakładem wydawnictwa Fabryka Słów, ukaże się nowe wydanie "Chorągwi Michała Archanioła" Adama Przechrzty.

Za tamą. Fantastyka niderlandzka w praktyce i w torii

Na polskim rynku fantastyka niderlandzka ukazuje się bardzo sporadycznie i rzadko kojarzona jest właśnie z tym kręgiem kulturowym. W samej Holandii dalej jest gatunkiem niszowym, ale powoli zyskującym popularność. By przybliżyć polskim czytelnikom niderlandzką literaturę fantastyczną , Grupa Wydawnicza Alpaka przedstawia nie tylko tamtejszą literaturę jak i teksty publicystyczne.

Kto stoi za krwawą tajemnicą lasów Sussex? - książka Marty Merriday

Poznaj świat w którym rzeczywistość przeplata się z mroczną baśnią. Świat Adlera – młodego zoologa i łowcy egzotycznych bestii.

George R.R. Martin ma pomysł na nowy serial!

Fani z utęsknieniem wyczekują jakichkolwiek informacji na temat "Wichrów Zimy". Tymczasem George R.R. Martin najwyraźniej nie ma zamiaru się z niczym spieszyć. Pisarz właśnie ogłosił, że ma pomysł na nowy serial w uniwersum "Gry o tron".

Cynobronowe pola już w sprzedaży!

W księgarniach dostępne są już "Cynobronowe pola", czyli debiutancka powieść Aleksandry Radlak. Wielowątkowa, osadzona w realiach fantastyki i science fiction historia angażuje czytelnika już od pierwszych stron i sprawia, że od lektury naprawdę trudno się oderwać. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa SQN.

Alita: Battle Angel. Miasto Złomu - Oficjalny prequel filmu już w polskich księgarniach!

14 lutego 2019 roku do kin wchodzi Alita: Battle Angel wyczekiwana adaptacja mangi Yukito Kishiro. Zanim jednak do akcji wkroczy tytułowa Alita, cyborg o wyglądzie młodej dziewczyny, na wycieczkę po Mieście Złomu oraz bliższe poznanie doktora Dysona Ido i jego znajomych zaprasza Pat Cadigan, zdobywczyni Nagrody Hugo, dwukrotna laureatka Nagrody im. Arthura C. Clarke’a oraz trzykrotna finalistka Nagrody Locusa.

Fantastycznie nieobliczalni do pobrania za darmo!

Czy dobra literatura może być dostępna za darmo? Oczywiście, że tak! Dzięki wydawnictwu SQN macie okazję zapoznać się z opowiadaniami wielu znanych autorów i nie zapłacicie za to ani złotówki!

Cynobronowe pola już wkrótce w sprzedaży!

Już 29 listopada, nakładem wydawnictwa SQN, ukaże się debiutancka powieść Aleksandry Radlak nosząca tytuł "Cynobronowe pola". Poniżej możecie zapoznać się z oficjalnym opisem wydawniczym. Książka została objęta patronatem naszego serwisu.