Ósmy sezon Gry o tron z rekordowo długimi odcinkami?

    Już za parę dni rozpocznie się emisja siódmego sezonu Gry o tron. Fani na całym świecie z utęsknieniem wyczekują chwili, gdy na nowo zanurzą się w świat intryg i spisków, a także walki o władzę. Tymczasem jednak już zaczynają do nas napływać pewne informacje związane z sezonem ósmym i nie da się ukryć, że wyglądają dość ciekawie.

    O tym, że ostatnie dwa sezony będą miały mniej odcinków od pozostałych, wiemy już od jakiegoś czasu. Okazuje się jednak, że w przypadku siódmego otrzymamy odcinki, które będą rekordowo długie - jeden z nich przekroczy 80 minut. W ósmym sezonie ma być takich epizodów więcej, gdyż twórcy chcą wydłużyć wszystkie z sześciu planowanych. Tak przynajmniej możemy wywnioskować z wypowiedzi Pauli Fairfield, która jest dźwiękowcem w "Grze o tron".

    Podczas odbywającego się w tym roku w Nashville Con of Thrones, czyli konwentu fanów Gry o tron, nie padły co prawda żadne konkrety, jednak wypowiedź osoby pracującej przy serialu rozbudziła nadzieje fanów. Dłuższe odcinki mogłyby w jakimś stopniu zrekompensować ich mniejszą ilość. Twórcy chcieliby w ten sposób bardziej rozbudować poszczególne epizody i nadać im jeszcze bardziej kinowy charakter. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że właśnie takiego efektu oczekują od zakończenia produkcji. Ma być epicko, a każdy z sześciu odcinków ma reprezentować poziom do tej pory znany jedynie z produkcji kinowych.

    Siódmy sezon Gry o tron zadebiutuje na świecie 16 lipca. W naszym kraju pojawi się dzień później. Data premiery ósmego sezonu nie jest jeszcze znana.