Świat "Mistrza i Małgorzaty" bliżej niż kiedykolwiek

  Google zaprasza do świata wykreowanego przez Michaiła Bułhakowa w "Mistrzu i Małgorzacie". Ta ponadczasowa powieść wciąż fascynuje czytelników, stąd pomysł na uczczenie 125. rocznicy urodzin pisarza oraz 50. rocznicy premiery tej kultowej książki. Mianowicie dzięki najnowszej technologii będzie można odwiedzić miejsce akcji i uczestniczyć w powieści "osobiście".

  "Mistrz i Małgorzata. Byłem tam" zaplanowane jest na 11 i 12 listopada, a zwiastun przedsięwzięcia pozwala na wyobrażenie sobie, co nas czeka.

  Do projektu Google oraz wytwórnia filmowa "Mosfilm" zaprosiła ponad 500 osób, z czego 350 wyłonionych w wyniku castingu. Resztę stanową znani reżyserzy, aktorzy, politycy, sportowcy i inne znane postaci. Całość okazała się możliwa dzięki skorzystaniu z kamery sferycznej oraz blue boksu. Całość wyreżyserowała Natalia Anastasjewa, a wyprodukował Andrei Boltenko.

  Prócz tego fani Bułhakowa będą mogli wziąć udział w odczycie jego dzieł transmitowanym na żywo przez YouTube'a. Powieść odczytywana będzie w ośmiu rosyjskich miastach oraz w Tel Awiwie (ponieważ Izrael jest bezpośrednio związany z tematyką utworu).

  Mimo nowoczesnej formy, nie jest to pierwszy odczyt zorganizowany przez Google. Rok temu poświęcony został on tekstom Antoniego Czechowa, a dwa lata temu - "Annie Kareninie" Lwa Tołstoja.

  Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w projekcie zapraszamy jutro i pojutrze na jego stronę oficjalną.

  Zwiastun:

  tess
  Bal u szatana

  Bal u szatana! *serduszka*