"Życie i czasy Stephena Kinga" Lisy Rogak i "Mroczna wieża" VI tom komiksu - zapowiedzi Wydawnictwa Albatros

Biografia mistrza grozy, Stephena Kinga.
Stephen King, jeden z najbardziej płodnych i popularnych autorów na świecie, stał się częścią historii pop kultury. Jego bestsellerowe powieści, takie jak Carrie, To, Christine i wiele innych, pobudzają wyobraźnię milionów czytelników. Ale kim jest człowiek, który stoi za tymi opowieściami pełnymi grozy, smutku i nadprzyrodzonych zjawisk? Skąd biorą się jego pomysły? I co sprawia, że po trzydziestu latach kariery wciąż pisze w tak zawrotnym tempie? W tej nieautoryzowanym biografii Lisa Rogak ujawnia trudną przeszłość i codzienne lęki, które stanowią inspirację dla jednego z najbardziej wpływowych pisarzy XX wieku. Autorka, próbując zrozumieć międzynarodowy fenomen twórczości pisarza, cofa się do czasów jego dzieciństwa, koncentruje na jego rodzinie, traumatycznym zniknięciu ojca i tym, jaki miało ono wpływ na kształtowanie się psychiki przyszłego pisarza.

Choć jego książki są mroczne i niepokojące, Stephen King zyskał uznanie krytyków i niezliczonych fanów jako głos ameryki któremu bliżej raczej do Marka Twaina niż HP Lovecrafta. Życie i czasy Stephena Kinga stanowią zapis jego historii, ukazując charakter człowieka, który stworzył jedne z najbardziej pamiętnych i przerażających historii we współczesnej literaturze. Rogak zbudowała przejrzysty wizerunek Kinga z chaotycznych faktów z życia autora
Times Online (UK)
Lisa Rogak jest autorką ponad czterdziestu książek o bardzo zróżnicowanej tematyce. Książka Życie i czasy Stephena Kinga w 2010 została nominowana do Nagrody Edgara w kategorii: Najlepsza praca krytyczna lub biograficzna.

ŻYCIE I CZASY STEPHENA KINGA
Lisa Rogak

tytuł oryginału: HAUNTED HEART:
THE LIFE AND TIMES OF STEPHEN KING
tłumaczenie: Robert Ziębiński
ISBN: 978-83-7885-986-4
oprawa: miękka ze skrzydełkami
cena: ok. 40 zł

data wydania: 8 października 2014


VI tom komiksu inspirowanego epicką sagą autorstwa Stephena Kinga Mroczna wieża.
Roland Deschain, weteran walk o Wzgórze Jericho, po 12 latach od wielkiej bitwy wyrusza w samotną krucjatę do Mrocznej Wieży – jedynego miejsca, w którym może uporządkować wykolejony ze swych torów świat. Przedtem jednak musi zmierzyć się z Człowiekiem w Czerni…

Cykl powieściowy Stephena Kinga o Rolandzie, ostatnim rewolwerowcu przemierzającym chylący się ku upadkowi się świat w poszukiwaniu mitycznej Mrocznej Wieży, bywa często nazywany jednym z jego najsłynniejszych dzieł. Opowiedziany w konwencji baśni, czerpie zarówno z mitu Dzikiego Zachodu jak i ze współczesności (korporacje, technologie). Akcja serii dzieje się w trudnej do określenia dalekiej przyszłości, w nie do końca sprecyzowanej krainie. Na skutek cywilizacyjnej zawieruchy nastąpił regres, powrócił system feudalny, gdzieniegdzie tylko, niczym pomniki dawnej świetności niszczeją resztki zapomnianych urządzeń.
Doskonałe ilustracja autorstwa Jae Lee i Richarda Isanove w pełni oddają świat wykreowany przez Kinga, a scenariusz pióra Petera Davida odkrywa przed czytelnikiem wątki ledwie wzmiankowane w powieści. Lektura obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli Rolanda!

MROCZNA WIEŻA 6: POCZĄTEK PODRÓŻY (KOMIKS)
Peter David, Robin Furth, Stephen King

tytuł oryginału: THE DT GRAPHIC NOVEL 6:
THE JOURNEY BEGINS
literatura anglojęzyczna
tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
liczba stron: 136
ISBN: 978-83-7885-965-9
oprawa: twarda
cena: ok. 63 zł

data wydania: 17 października 2014