„W górach szaleństwa” jednak trafi na ekrany?


Nadeszła ważna wiadomość: gwiazdy jednak są w porządku!

Guillermo del Toro zapowiedział, że prawdopodobnie wróci do adaptacji W górach szaleństwa - tym razem będzie się starał, aby film otrzymał klasyfikację PG-13 (ostrzeżenie dla rodziców, że pewne treści nie nadają się dla widowni poniżej 13 roku życia).

Przypomnijmy, że pierwsze przymiarki już za reżyserem, ale projekt ostatecznie odrzucono za względu na zbyt wysoki budżet oraz szacowaną klasyfikację R (ang. Restricted - osoby poniżej 17 roku życia mogą obejrzeć film wyłącznie z opiekunem). Anulowaną niegdyś przez Universal Pictures koncepcją zainteresowała się wytwórnia Legendary Pictures.

Oto, co na ten temat mówi del Toro:
W książce znajdują się dwie sceny, których ludzie nie pamiętają, a które są dość graficzne. Chodzi o, na przykład, autopsję dokonywaną przez kosmitów na człowieku - to bardzo szokujący moment. Myślę jednak, że jestem w stanie sobie z tym poradzić. Zobaczymy.

W górach szaleństwa H.P. Lovecrafta opowiada historię wyprawy naukowej na Antarktykę, gdzie badaczom dane jest odkryć opuszczone miasto, z pewnością nie wzniesione ludzką ręką.

Źródło