Agata Trzebuchowska w "Wiedźminie"? Fanowska inicjatywa na Twitterze

    SMiki Lorebringer, wielki fan twórczości Andrzeja Sapkowskiego, zaprosił innych miłośników książek o Geralcie z Rivii do kontaktu z showrunnerką Lauren S. Hissrich.

    – Z Hamillem nie wyszło, ale odezwa fanów pokazała, że Netflix jest w stanie wziąć ich ulubione typy pod uwagę. A gdyby tak z kolei wesprzeć talenty rodzime i rozkręcić kampanię fanowską promującą casting Agaty Trzebuchowskiej na Wiedzącą Idę Emean? Precedens jest, jedną Idę już zagrała! I choć zajmuje się obecnie raczej reżyserią niż aktorstwem, kto wie, może tam w Netflixie dostanie szansę na produkcję swoich filmów? – napisał SMiki Lorebringer.

    Tweet fana jest dostępny tutaj:


    Agata Trzebuchowska wcieliła się w rolę Idy Lebenstein w nagrodzonym Oscarem filmie "Ida" w 2013 roku. Odpowiada za scenariusz i reżyserię "Skwaru" (2016) oraz "Pustostanu" (2019). W 2015 roku brała udział w castingu do "Gry o tron", ubiegała się o rolę kapłanki Boga o Wielu Twarzach, która spotkała się z Aryą Stark. Ostatecznie jednak okazało się, że jej charakter nie zgrywa się z postacią.