Andrzej Sapkowski nie pracuje przy nowym Wiedźminie!

    Informacja o tym, że na Netliksie pojawi się wiedźmiński serial, bardzo szybko obiegła świat. Fani zastanawiali się, czy w projekcie weźmie udział autor uniwersum, czyli Andrzej Sapkowski. Pisarz początkowo deklarował, że tak właśnie będzie, jednak podczas odbywającego się ostatnio Comic Con Portugal mówił co innego.

    Sapkowski udzielił wówczas wywiadu dla lokalnego serwisu JPN. Zapytany przez redaktora o swój udział w projekcie odparł: W przypadku wszystkich adaptacji, czy to pierwszej, czy ostatniej, nigdy nie jestem związany z tworzeniem. Z mojej perspektywy książka to książka, a adaptacja to adaptacja. Tak jak Kipling mówił o wschodzie i zachodzie. Tam jest wschód, a tam zachód. Nigdy się nie spotkają. Adaptacja i oryginał nigdy nie będą takie same. Osoba robiąca adaptację musi się na tym znać.

    Autor Wiedźmina dodał także, że obowiązuje go kontrakt, który zabrania mu udzielania jakichkolwiek informacji na temat tego, czego możemy się po serialu spodziewać. W razie jego złamania musiałby zapłacić wysokie odszkodowanie.

    Data premiery serialowego Wiedźmina nie jest znana.