Bachanalia Fantastyczne 2014 - morze informacji


Do Bachanaliów Fantastycznych jeszcze trochę czasu, ale dziś już wiemy, że tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w terminie 19-21 września oraz, że podobnie jak w zeszłym roku przywitamy Was na terenie Zaułka Artystów Krzywy Komin w Zielonej Górze. Będzie to 28 odsłona imprezy. Głównym motywem festiwalu jest szeroko rozumiana fantastyka w literaturze, muzyce, filmie czy też grach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Postaramy przygotować również parę ciekawych niespodzianek.

Tymczasem znane są już dokładne ceny wejściówek na Bachanalia oraz noclegów a to oznacza, że oficjalnie możemy rozpocząć rejestrację. W tym roku kilka nowości:
• Po pierwsze wbrew ogólnoświatowym trendom inflacyjnym udało nam się obniżyć cenę Bachanaliów do 25 zł. Wejściówki jednodniowe będą kosztowały 10, 15 i 5 zł za odpowiednio piątek, sobotę i niedzielę.
• Po drugie wprowadzamy zniżki dla osób poniżej 18 roku życia: wstęp na 3 dni imprezy za 20 zł.
• Dzieci do 6 roku życia włącznie wchodzą na imprezę za darmo, ale musi towarzyszyć im dorosły opiekun.
Rezygnujemy w tym roku z pośredniczenia w rezerwacji akademików. Rejestrując się na Bachanalia możecie wykupić u nas nocleg na wspólnej sali (5zł za noc). Osoby, które chcą spać w lepszych warunkach muszą rezerwować noclegi same. Niebawem udostępnimy listę miejsc noclegowych znajdujących się w pobliżu miejsca festiwalu.

Więcej informacji o Bachanaliach znajdziecie na stronie bachanalia.zgora.pl . Zapraszamy!

Pierwsi goście Bachanaliów Fantastycznych!

Witold Jabłoński, Maciej Parowski, Łukasz Orbitowski oraz Jakub Ćwiek, tych tuzów polskiej fantastyki chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Z tym większą przyjemnością możemy poinformować, iż we wrześniu ci zacni panowie odwiedzą Zieloną Górę, aby uświetnić kolejną edycję Bachanaliów Fantastycznych. Jeżeli będziecie chcieli się z nimi spotkać nasz festiwal będzie ku temu świetną okazją, szczególnie, iż Winny Gród słynie z hucznych imprez w knajpie konwentowej.

To oczywiście nie są wszyscy goście, których zaprosiliśmy do Zielonej Góry. Już wkrótce zdradzimy kolejne nazwiska. Tym z was, którzy z różnych względów nie kojarzą wspomnianych wyżej panów, radzimy nadrobić zaległości w lekturze polskiej fantastyki lub osobiście poznać pisarzy na naszym festiwalu.