Billy Dee Williams powróci do świata Gwiezdnych Wojen!

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o plotce, która głosiła, że Billy Dee Williams powróci do roli Lando Calrissiana w IX części "Gwiezdnych Wojen". Właśnie zyskaliśmy potwierdzenie tej informacji.

Prace na planie IX części Gwiezdnych Wojen rozpoczną się już w tym miesiącu. Fani od dawna zastanawiali się czy w widowisku pojawi się Lando Calrissian, w którego rolę w starej trylogii wcielał się Billy Dee Williams. Aktor odwołał niedawno swój udział w Saskatchewan Entertainment Expo. Powodem miały być prace na planie jakiegoś filmu. Nie zdradził co prawda tytułu, jednak termin zdjęć pokrywał się z początkiem prac nad epizodem IX.

Potwierdzenie tych informacji przynosi nam serwis The Hollywood Reporter. Aktor powróci do swojej roli po 35 latach przerwy, w przyszłorocznym widowisku.

Williams zadebiutował jako Lando Calrissian w 1980 roku, kiedy na ekrany wkroczyło "Imperium kontratakuje". Do swojej roli powrócił trzy lata później w "Powrocie Jedi". Udzielał swojego głosu także w serialu animowanym "Gwiezdne Wojny. Rebelianci", a także w grze "Star Wars: Battlefront".

Zdjęcia do produkcji mają ruszyć pod koniec lipca. Na plan powrócą znani nam bohaterowie, wśród których warto wymienić: Daisy Ridley (Rey), Johna Boyege (Finn), Oscara Isaaca (Poe Dameron), Adama Drivera (Kylo Ren), Lupitę N'yong'o (Maz Kanata), Anthony'ego Danielsa (C-3PO) i Joonasa Suotamo (Chewbacca). Na chwilę obecną nie wiadomo czy w filmie pojawi się Mark Hamill. Wszystko ze względu na to, jak potoczyła się w poprzednim widowisku historia granego przez niego bohatera.

Nad przygotowaniem filmu czuwa JJ Abrams, który pracował wcześniej nad "Przebudzeniem Mocy". Scenariusz przygotowali Derek Connolly (Jurassic World), Chris Terrio (Batman v Superman: Świt sprawiedliwości ) i Colin Trevorrow (Jurassic World: Fallen Kingdom). Premiera została wyznaczona na 18 grudnia 2019 roku. W naszym kraju film zadebiutuje dzień później.