Bracia Russo o Czarnym Zakonie i roli w jaką wcieli się Peter Dinklage

Do premiery "Avengers: Infinity War" pozostało naprawdę niewiele czasu. Film zadebiutuje w naszym kraju już 26 kwietnia, a co za tym idzie, coraz więcej informacji na jego temat możemy znaleźć w sieci. Tym razem poznaliśmy kilka detali związanych z Czarnym Zakonem Thanosa, a także rolą, jaką odegra w widowisku Peter Dinklage.

Czarny Zakon Thanosa jest owiany prawdziwą tajemnicą. Tak prawdę mówiąc nie wiemy nawet, którzy aktorzy portretują role jego członków - Ebony Maw, w którego wciela się Tom Vaughan-Lawlor stanowi tutaj wyjątek. To właśnie na nim w pierwszej kolejności skupili się bracia Russo.

Szukaliśmy aktorów do ucieleśnienia tych postaci, dzieci Thanosa określanych Czarnym Zakonem - skomentował Joe Russo. - Szczególnie Ebony Maw jest jak zwiastun Thanosa. Jest taką jego zapowiedzią, a Thanos jest bardzo wyrafinowaną postacią. Ebony Maw, w którego rolę wciela się Tom, buduje kult. Ta postać potrzebowała odpowiedniego ukazania i kradnie wszystkie swoje sceny.

Bracia skomentowali także krótko występ Petera Dinklage'a. Nie zdradzili co prawda roli, jaką obejmie, ale zasugerowali, że fani powinni raczej bez problemu rozpoznać jego postać. Co najwyżej mogą się przez chwilę zastanawiać czy to na pewno on. Czy to oznacza, że grany przez niego bohater został wygenerowany w CGI?

Rozpoznacie go. Może to wam zająć chwilę lub dwie, ale z na pewno go poznacie.

Drużyna Avengers wraz z sojusznikami chroniła świat przed zagrożeniami przekraczającymi możliwości jednego bohatera. Niestety, z kosmicznych otchłani nadciąga nowe, niezwykle groźne niebezpieczeństwo - despotyczny Thanos. Celem najeźdźcy jest zebranie wszystkich sześciu Kamieni Nieskończoności, artefaktów, których potęga pozwoli mu zaprowadzić we wszechświecie własny porządek. Wszystko, co miało miejsce do tej pory, prowadziło Avengersów do chwili, w której los nie tylko Ziemi ale i całego wszechświata stanie pod ogromnym znakiem zapytania.

W rolach głównych wystąpią: Chris Evans (Kapitan Ameryka / Steve Rogers), Robert Downey Jr. (Iron Man / Tony Stark), Josh Brolin (Thanos), Mark Ruffalo (Hulk / Bruce Banner), Scarlett Johansson (Black Widow / Natasha Romanoff), Chris Hemsworth (Thor), Sebastian Stan (Winter Soldier / Bucky Barnes), Benedict Cumberbatch (Doctor Strange / Steven Strange), Chris Pratt (Star-Lord / Peter Quill), Jeremy Renner (Hawkeye / Clint Barton), Chadwick Boseman (Black Panter / T'Challa), Paul Bettany (Vision), Elizabeth Olsen (Scarlet Witch / Wanda Maximoff), Paul Rudd (Ant-Man / Scott Lang), Tom Hiddleston (Loki), Tom Holland (Spider-Man / Peter Parker), Samuel L. Jackson (Nick Fury) i inni. Reżyserują Anthony i Joe Russo.