Ciri będzie przedstawicielką mniejszości etnicznej?

  Od kilku dni po sieci krąży plotka jakoby serialowa Ciri miała być grana przez przedstawicielkę mniejszości etnicznej. Informacja ta wywołała w sieci spore kontrowersje.

  Kontrowersje wokół potencjalnej obsady serialowego Wiedźmina nie są niczym nowym. Bardzo głośne sprzeciwy pojawiły się w chwili, gdy niektórzy fani zaczęli typować Idrisa Elbę do roli Geralta z Rivii. Niedawna informacja o wybraniu Henry'ego Cavilla do roli bohatera nie ucięła jednak fali hejtu, jaki w dalszym ciągu kierowany jest pod adresem twórców. Tym razem jednak powodem jest ogłoszenie o castingu do roli Ciri.

  Poniższa informacja nie jest oficjalna i należy traktować ją jako plotkę, jednak według ogłoszenia castingowego, jakie pojawiło się na stronie nyt.org.uk, twórcy poszukują obecnie aktorki do roli Ciri. W wymaganiach oprócz wieku, który nie powinien przekraczać 18 lat, podano jeszcze jedną kategorię doboru. Przynależność do którejś z mniejszości etnicznej.

  Castingi miałyby się odbyć w Budapeszcie. Fani jednak od razu zauważyli, że w treści ogłoszenia coś się nie zgadza. Podany adres kontaktowy różni się od tego, jaki do tej pory był stosowany. Z drugiej jednak strony w sieci widnieje witryna teoretycznie związana z agencją rekrutacyjną, na której podany adres występuje.

  W ogłoszeniu możemy także wyczytać, że zdjęcia do serialu miałyby ruszyć już 18 października, a zakończyć się w maju przyszłego roku.

  Jak myślicie, Ciri faktycznie będzie reprezentantką BAME (Black, Asian and minority ethnic)?