Coś dla miłośników Zeldy!

    Czujecie się fanami serii "The Legend of Zelda"? Jeżeli odpowiedź brzmi "tak", to z pewnością zainteresuje Was pewien film krótkometrażowy, który jest dziełem kilku fanów cyklu. Słowo "dzieło" jak najbardziej oddaje to, co ujrzycie na ekranie, gdyż twórcy włożyli naprawdę sporo pracy w efekt końcowy. Poniżej znajdziecie także materiał z kulis produkcji.

    "Majora’s Mask - Terrible Fate Short Film" stanowi pewnego rodzaju prolog do wydarzeń znanych nam z "The Legend of Zelda: Majora Mask". Materiał skupia się na wydarzeniach prowadzących do sytuacji, w której Skull Kid zdobył niezwykle groźny artefakt, który stał się następnie osią fabularną samej gry. Twórcy przywiązali niezwykłą uwagę do nawet najmniejszych detali, dzięki czemu film prezentuje się lepiej, niż niejedno intro wysokobudżetowej gry.

    "The Legend of Zelda: Majora Mask" to jedna z najciekawszych, a jednocześnie najbardziej niedocenionych odsłon serii. Gra zadebiutowała w 2000 roku na konsoli Nintendo 64. Od swojej poprzedniczki, czyli "Okaryny Czasu" odróżniała się cięższym, bardziej mrocznym klimatem, a także kilkoma nowościami w mechanice rozgrywki. W lutym 2015 roku ukazał się jej remake na konsoli 3DS.