Comcast nie odpuszcza i ma zamiar zawalczyć o Foxa

  Comcast najwyraźniej nie ma zamiaru zrezygnować z okazji by przejąć wytwórnię Fox. Koncern ma zamiar zaprezentować kolejną ofertę, która ma przebić to, co zaoferował Disney.

  Comcast najwyraźniej nie ma zamiaru zrezygnować z okazji by przejąć wytwórnię Fox. Koncern ma zamiar zaprezentować kolejną ofertę, która ma przebić to, co zaoferował Disney.

  Gdy już się wydawało, że sprawa jest jasna i już wkrótce Disney zrealizuję umowę z wytwórnią Fox, przedstawiciele Comcast ogłosili, że nie mają zamiaru rezygnować z przejęcia wytwórni. Szykują właśnie ofertę, która ma przebić zaoferowaną przez Disneya kwotę 52,4 miliarda dolarów. Nieoficjalnie mówi się, że nowa oferta ma opiewać na ponad 60 miliardów dolarów.

  Jeżeli Comcast wygra rywalizację i wytwórnia Fox faktycznie trafi w jego ręce, fani Marvela będą musieli na jakiś czas pożegnać się z marzeniami o pojawieniu się X-Menów i Fantastycznej Czwórki w MCU. Fox nie może co prawda odsprzedać dalej praw do postaci, jednak studio ma zostać wchłonięte, a tym samym ma zachować swoją markę i pewną niezależność. Sytuacja taka sprawia, że umowa związana z prawami do bohaterów dalej będzie obowiązywać.

  Z drugiej strony Comcast może nie być zainteresowany światem Marvela. Korporacja zyskałaby na takiej transakcji znacznie więcej. Warto choćby w tym miejscu wspomnieć o prawach do serii Obcy, czy Avatara Jamesa Camerona. Być może w takiej sytuacji odzyskanie X-Menów nie byłoby niewykonalne, jednak z całą pewnością wydłużyłoby ten proces o kilka lat.

  Comcast to jeden z największych koncernów medialnych na świecie. W jego skład wchodzą takie podmioty, jak NBCUniversal, do którego z kolei należą: stacja NBC, studia Universal Pictures, Focus Features, Illumination Entertainment i DreamWorks Animation. Ciekawostką może być fakt, że w 2004 roku koncern chciał wykupić samego Disneya za kwotę 66 miliardów dolarów, do transakcji jednak nie doszło.