Cyberpunk 2077 - szczegóły rozgrywki i teorie fanów

  Od prezentacji trailera <em>Cyberpunk 2077</em> na konferencji E3 gracze i fani CDP Red żyją nowinkami i spekulacjami na temat tego dzieła. Studio nie trzymało nas długo w niepewności, ujawniając kilka istotnych szczegółów dotyczących charakteru rozgrywki. Wielbiciele <em>Wiedźmina 3: Dziki Gon</em> błyskawicznie doszukali się w zwiastunie nawiązań do przygód Geralta i Ciri. Przypadek czy przemyślany zabieg?

  Od prezentacji trailera Cyberpunk 2077 na konferencji E3 gracze i fani CDP Red żyją nowinkami i spekulacjami na temat tego dzieła. Studio nie trzymało nas długo w niepewności, ujawniając kilka istotnych szczegółów dotyczących charakteru rozgrywki. Wielbiciele Wiedźmina 3: Dziki Gon błyskawicznie doszukali się w zwiastunie nawiązań do przygód Geralta i Ciri. Przypadek czy przemyślany zabieg?

  Wiemy, że Cyberpunk 2077 będzie grą FPP, czyli First Person Perspective, widzianą oczami głównego bohatera. Jedynie podczas scen pościgów czy kierowania maszynami zobaczymi naszą postać w trybie TPP (Third Person Perspective). Zabieg ten, wykorzystywany głównie w typowych strzelankach, sprawia, że nie czujemy się jedynie obserwatorami czy towarzyszami protagonisty - to my jesteśmy protagonistą.

  Kolejna informacja ujawniona przez CDP Red już zdążyła wywołać burzliwe dyskusje na wielu forach i grupach. Będziemy mieli do dyspozycji kreator postaci, nie ograniczający nas jedynie do wyboru płci bohatera. Jak zapewnia studio, dostępne będą różne fryzury,ubrania, tatuaże, a także - co wielu zdziwiło - kilka historii z dzieciństwa, które znacząco wpłyną na zachowanie i charakter naszego lub naszej "V". Otrzymamy także trzy klasy postaci: solo, techie i netrunner, które nie będą jednak ograniczać ścieżek rozwoju umiejętności.

  Poznaliśmy także pobieżnie samo Night City, fikcyjne miasto, na temat którego twórcy wciąż wypowiadają się dosyć enigmatycznie. Wiemy jedynie, że składa się z sześciu bardzo różnych od siebie dzielnic i oferuje ogromne możliwości eksploracji "setek" budynków, w tym także sklepów. Ale czymże jest miasto bez mieszkańców? Na tym polu CDP Red także nie zawodzi naszych oczekiwań. Rozbudowane dialogi czy misje z udziałem NPC znamy już z trylogii Wiedźmin, więc możemy spodziewać się tylko najlepszego.

  Spekulacje graczy na temat podobieństw Cyberpunk 2077 do wspomnianego Wiedźmina pojawiły się na długo przed przełomową konferencją E3. Przełomową, gdyż w zaprezentowanym trailerze fani dopatrzyli się nawiązania do opowieści Ciri o "świecie, w którym Eredin nie mógł jej znaleźć". Ludzie z metalem w głowach, prowadzenie wojen na odległość, każdy ma własny statek powietrzny... Wiele osób od dawna zadawało sobie pytanie, czy w futurystycznym Night City ujrzymy znajomą twarz Ciri, a teraz, po premierze trailera, teoria ta ma coraz więcej zwolenników.

  Katarzyna Zaród