Czy George R.R. Martin ogląda Grę o tron?


Już za parę dni nastąpi premiera ostatniego w tym sezonie odcinka "Gry o tron". Fani na całym świecie wyczekują tej chwili i jednocześnie zdają sobie sprawę z tego, że potem nastąpi długie oczekiwanie na zwieńczenie historii o Białych Wędrowcach i wydarzeniach napędzających rywalizację o panowanie nad całym Westeros. Czy jednak pośród nich jest sam autor sagi "Pieśni Lodu i Ognia"?

George R.R. Martin postanowił wypowiedzieć się na temat tego, co sądzi o siódmym sezonie serialu, a konkretniej o różnicach pomiędzy tym, co widzimy na ekranie, a tym, co nas czeka w "Wichrach Zimy". Autor przyznał, że rozbieżności są na tyle wielkie, że praktycznie możemy już mówić o dwóch różnych historiach. Przyznał, że znający serial czytelnicy dostrzegą w jego nowej powieści spore rozbieżności w kwestii jej tonu i fabuły. Dodał także, że twórcy uśmiercili około 20 postaci, które pojawią się w "Winds of Winter".

O samej fabule serialu pisarz nie chciał się wypowiadać, gdyż, jak to ujął, jest zbyt zajęty pisaniem "Wichrów Zimy" by mieć czas na oglądanie. Miejmy nadzieję, że faktycznie tak jest i już wkońcu otrzymamy informację, że nowa powieść jest już gotowa i wkrótce trafi na półki księgarń.

Jak myślicie, książka będzie w stanie nas jeszcze czymś zaskoczyć?