Czy Luke Skywalker przejdzie na ciemną stronę mocy?

  W sieci pojawiły się nowe zdjęcia z nadchodzącej wielkimi krokami VIII części "Gwiezdnych Wojen". Nie byłoby może w nich nic specjalnego, gdyby nie ton w jakim ukazano na jednym z nich postać Luke'a Skywalkera.

  Od razu w oczy rzuca nam się mroczna stylistyka, w jakiej zaprezentowano bohatera. Niektórzy fani już zaczęli snuć teorie, że jest to zapowiedź wewnętrznego konfliktu, jaki targa nim i który ostatecznie doprowadzić może do sytuacji, w której trawiony wyrzutami sumienia Luke zacznie skłaniać się ku ciemnej stronie mocy. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Skywalker trenował wcześniej Kylo Rena i stał się świadkiem jego przemiany.

  Oczywiście jest to tylko teoria, która w praktyce może całkowicie rozminąć się z zamysłem scenarzystów. Na rozwiązanie tajemnic przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

  Kolejne zdjęcie przedstawia Rey podczas jej treningu na wyspie Anch-To. Kadr najprawdopodobniej pochodzi z pierwszych minut filmu, które będą bezpośrednio kontynuowały wydarzenia ukazane w ostatniej scenie "Przebudzenia Mocy".

  Fabuła widowiska w dalszym ciągu pozostaje tajemnicą. Wiemy jednak, że akcja na pewno rozpocznie się dokładnie w tym samym momencie, w którym zakończyło się "Przebudzenie Mocy".

  Scenarzystą jak i operatorem kamery jest Rian Johnson. W rolach głównych pojawią się: Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Mark Hamill, Carrie Fisher, Anthony Daniels, Gwendoline Christie i Andy Serkis. Do obsady dołączy także Benicio Del Toro, któremu przyjdzie się wcielić w nowy, czarny charakter. Gwiezdne Wojny: Epizod VIII zadebiutuje 15 grudnia 2017 roku.