Czyżbyśmy poznali jedną z lokacji IX epizodu Gwiezdnych Wojen?

Prace na planie IX epizodu Gwiezdnych Wojen ruszą pod koniec tego miesiąca. Ekipa wejdzie wówczas na plan w Cardington Airship Sheds. Czy to oznacza, że w filmie ujrzymy akcje dziejące się na Yavin IV?

IX epizod Gwiezdnych Wojen jest z pewnością produkcją wyczekiwaną przez wielu fanów serii. Do tej pory jednak nie wiemy praktycznie nic na temat tego, czego po filmie można się spodziewać. Zeszłoroczny "Ostatni Jedi" pokazał, że nic nie musi być tak oczywiste, jak było do tej pory. Kolejna odsłona z pewnością także widzów czymś zaskoczy. Być może jednak poznaliśmy właśnie jedną z lokacji, w których toczyć się będzie akcja.

Serwis Star Wars News Net dotarł do informacji według których pierwsze zdjęcia mają się rozpocząć w Cardington Airship Sheds w Bedfordshire w Wielkiej Brytanii. Miejsce to powinno być dobrze znane fanom Gwiezdnych Wojen. To właśnie tam powstawały sceny, które rozgrywały się na Yavin IV. Czy powrót do studia oznacza, że lokacja znajdzie się także w epizodzie IX?

Inną ciekawostką może być fakt, że Billy Dee Wiliams, który w oryginalnej trylogii wcielił się w postać Lando Carlissiana, niedawno odwołał swój udział w Saskatchewan Entertainment Expo z powodu prac na planie jakiegoś filmu. Aktor nie zdradził o jaką produkcję może chodzić, jednak termin ten zbiegł się czasowo z rozpoczęciem prac nad nowymi Gwiezdnymi Wojnami. Czyżbyśmy zatem mieli ujrzeć bazę rebeliantów z Lando na czele?

Premiera dziewiątej części Gwiezdnych Wojen została wyznaczona na grudzień 2019 roku. Do swoich ról powrócą: Daisy Ridley (Rey), John Boyega (Finn), Adam Driver (Kylo Ren) oraz Oscar Isaac (Poe Dameron).

Czekacie na "Gwiezdne Wojny IX"? Dajcie nam znać w komentarzu!