Czy Peter Jackson zaangażuje się w serial ze świata Władcy Pierścieni?

  Tworzony przez Amazon serial rozgrywający się w świecie Władcy Pierścieni rozpala nadzieje fanów. Budżet produkcji przekracza miliard dolarów, a umowa, która została zawarta, umożliwia korzystanie z tego, co powstało na rzecz trylogii Petera Jacksona. Fani jednak zastanawiają się czy reżyser weźmie udział w realizacji nowej produkcji. Najwyraźniej poznaliśmy właśnie odpowiedź na to pytanie.

  Tworzony przez Amazon serial rozgrywający się w świecie Władcy Pierścieni rozpala nadzieje fanów. Budżet produkcji przekracza miliard dolarów, a umowa, która została zawarta, umożliwia korzystanie z tego, co powstało na rzecz trylogii Petera Jacksona. Fani jednak zastanawiają się czy i sam reżyser weźmie udział w realizacji nowej produkcji. Najwyraźniej poznaliśmy właśnie odpowiedź na to pytanie.

  Peter Jackson jest z pewnością kojarzony z właśnie z Władcą Pierścieni. To za jego sprawą filmowa trylogia doczekała się kilku Oscarów, a produkcje są obecnie uznawane są za klasykę. Czy istnieje zatem szansa, by reżyser powrócił w szykowanym przez Amazon serialu? Okazuje się, że tak, ale nie w roli na jaką liczyli fani.

  Reżyser wypowiedział się ostatnio w kilku słowach i przyznał, że swój udział będzie miał w kwestii budowania komitetu kreatywnego, którego zadaniem będzie rozwijanie pomysłów związanych z powstającym serialem. Niestety na tym zakończy się jego rola.

  Rozmawiałem przez telefon z przedstawicielem Amazona - myślę, że było to ponad rok temu. Wówczas brzmiało to tak, jakby wiedzieli co trzeba zrobić (z serialem), mieli dobre intencje i zapowiadało się naprawdę ekscytująco. Nie chciałbym jednak być tym, który odpowiada za cały serial z prostego powodu. Nigdy wcześniej w moim życiu nie byłem odpowiedzialny za [długoterminową] serię. Nie byłbym więc zbyt dobry na stanowisku showrunnera. To, czym się obecnie zajmuję, to przygotowanie zespołu kreatywnego.

  Wygląda więc na to, że nie mamy co liczyć na to by Peter Jackson zmienił zdanie i zgodził się objąć stanowisko reżysera całości. Być może jednak zostaniemy zaskoczeni i okaże się, że podejmie się pracy chociaż przy pilotażowym odcinku? Chcielibyście zobaczyć jego nazwisko przy tej produkcji? Czekamy na Wasze opinie.