Czy Star Wars: Dark Forces doczeka się odświeżenia?

Star Wars: Dark Forces to pierwsza gra FPS z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Za jej powstanie odpowiadało LucasArts. Produkcja zadebiutowała w 1995 roku na komputerach PC i po dziś dzień jest ciepło wspominana przez fanów. Gra już wkrótce może może przeżyć drugą młodość.

Wszystko za sprawą Jasona Lewisa, grafika ze studia Obsidian Entertainment, który postanowił przenieść tytuł na silnik Unreal 4.

Jeżeli jesteście ciekawi, jak prezentuje się ta wiekowa już produkcja na nowoczesnym silniku graficznym, to poniżej znajdziecie skromną galerię, w której możecie przekonać się o tym na własne oczy. Lewis włożył wiele wysiłku w przygotowanie poszczególnych detali. Docelowo chce odtworzyć cały projekt od otoczenia, po przeciwników i broń. Nim jednak otrzymamy gotowy produkt, minie jeszcze sporo czasu. Obecnie skromna ekipa pracująca nad odświeżeniem gry, skupia się jedynie na pierwszym poziomie, a także pisaniu skryptów i poprawianiu błędów.

"Star Wars: Dark Force" kiedyś

"Star Wars: Dark Force" obecnie

Fabuła produkcji obracała się wokół postaci byłego żołnierza Imperium, który z czasem został płatnym najemnikiem. Kyle Katarn, bo o nim mowa, otrzymał od Sojuszu Rebeliantów zlecenie, którego celem było pozyskanie planów Gwiazdy Śmierci. Bohater wplątał się jednak w intrygę, która związana była z tajnym projektem Dartha Vadera o kryptonimie „Dark Trooper”.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wspomniane wydarzenia były uznawane za kanoniczne aż do momentu, gdy Disney zakupił wytwórnię George'a Lucasa.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie produkcji.