Czy właśnie poznaliśmy serialową Yennefer?

Fani "Wiedźmina" z niecierpliwością wyczekują newsów na temat netfliksowego serialu i prześcigają się w spekulacjach dotyczących obsady. Tymczasem do sieci wyciekły nagrania przesłuchań z castingu do roli Yennefer. Jak sprawdziła się Belçim Bilgin?

W serwisie Vimeo pojawiło się nagranie pokazujące 35-letnią Belçim Bilgin, aktorkę tureckiego pochodzenia. Materiał szybko został zablokowany, jednak jeśli coś trafi do internetu, to zwykle już tam pozostaje. Nagrania bardzo szybko pojawiły się na facebooku. Zapoznać się z nimi możecie poniżej.

Lauren S. Hissrich przed rozpoczęciem castingów do serialu "Wiedźmin" zapowiedziała, że wszystkie próbne sceny, jakie pojawią się w sieci, zostały napisane wyłącznie na potrzeby sprawdzenia umiejętności kandydatów i nie pojawią się w produkcji.

Powyższe nagrania potwierdzają, że opublikowany przez nas wcześniej news zawierający scenariusze z castingu do roli Yennefer jest autentyczny.

Belçim Bilgin w Polsce nie była do tej pory znaną aktorką - w jej dorobku znajdują się takie produkcje, jak Czas nosorożca, Cisza, Sen motyla, Ostatni przystanek Kurtulus. Jej typ urody zdecydowanie odpowiada temu opisanemu przez Andrzeja Sapkowskiego w książkach, sporo osób zwraca jednak uwagę na wyraźny, mocny akcent, z jakim kobieta mówi - a zgodnie ze spekulacjami fanów, może on być przeszkodą w zdobyciu roli Yennefer.

Fandom prześciga się w poszukiwaniu idealnych kandydatów do głównych ról. Wśród ich typów do ukochanej Geralta zdecydowanie króluje Eva Green, znana z takich produkcji jak Mroczne cienie czy Ostatnia miłość na ziemi. Dużą popularnością cieszą się również Rachel Weisz oraz Evangeline Lilly.

Która z pań Waszym zdaniem najlepiej pasuje do roli Yennefer? Jak oceniacie szanse Belçim Bilgin?

Katarzyna Zaród