Days of Wonder zapowiada Small World® of Warcraft®

  Paryż – 13 maja 2020 – wydawnictwo Days of Wonder ma przyjemność poinformować o współpracy z Blizzard Entertaiment, której owocem będzie wprowadzenie na rynek gry planszowej Small World® of Warcraft®! Gra łączy mechanikę Small World® ze znanym na całym świecie uniwersum Warcrafta®.

  Podbij ziemie Small World i zaludnij je rasami ze świata Warcrafta®!

  Zaprezentowany na BlizzConie w 2019 roku tytuł będzie osadzony w fantastycznym świecie Azeroth, gdzie rasy Przymierza i Hordy takie jak orkowie, krasnoludy, trolle czy worgeni zmierzą się w globalnym konflikcie.

  W Small World of Warcraft gracze będą wybierać spośród mieszanek dostępnych ras i zdolności specjalnych, takich jak Pandareni Magowie Portali albo Gobliny Zielarze, by podjąć walkę o dominację w Azeroth. Osiągnięcie tego celu wymagać będzie przejmowania kontroli nad legendarnymi obszarami oraz potężnymi artefaktami. Jednak każde imperium, które zostanie zbudowane w tym niezwykłym świecie, ostatecznie będzie musiało upaść. Aby rządzić Azeroth, gracze będą musieli umiejętnie wybierać moment, w którym należy porzucić daną rasę i wprowadzić na jej miejsce zupełnie nową.                                                              

  Podczas tworzenia Small World of Warcraft, Days of Wonder ściśle współpracowało z Blizzardem, by stworzyć grę, w której oba światy będą się płynnie przenikały. Gra planszowa zawiera wiele nowych, wyjątkowych ilustracji, oddających atmosferę tętniącego życiem uniwersum Warcrafta. Zarówno rasy, jak i specjalne moce będą dobrze znane milionom graczy w World of Warcraft® z całego świata, którzy wielokrotnie zwiedzili krainę Azeroth wzdłuż i wszerz.                               

  „Współpraca z Blizzardem była dla nas niesamowitym doświadczeniem. Nie tylko szybko zgodziliśmy się co do wspólnej wizji gry, ale również sam proces projektowania okazał się wyjątkowo intensywny i satysfakcjonujący” – powiedział Adrien Martinot, szef Days of Wonder. „Blizzard zaprosił nas do naprawdę wspaniałej podróży w bogatym świecie Warcraft. Nie mogę się doczekać chwili, gdy owoc naszej współpracy wreszcie ujrzy światło dzienne”.

  Small World of Warcraft to samodzielna gra planszowa dla od 2 do 5 graczy. Jedna rozgrywka potrwa około 40-80 minut. W pudełku znajdziemy 6 dwustronnych plansz do gry, 16 płytek Ras Warcraft, 182 odpowiadające im żetony Ras oraz 15 żetonów Murloków, 20 płytek Zdolności Specjalnych, 5 arkuszy pomocy dla gracza, 12 znaczników Artefaktów i Legendarnych Miejsc, 10 Gór, 9 Ścian Ogników, 4 żetony Harmonii, 12 Bomb, 1 Czempiona, 10 Twierdz, 2 Cele Militarne, 5 Bestii, 6 Wież Strażniczych, 110 monet zwycięstwa, 1 kość Posiłków, 1 tor czasu gry, 1 znacznik czasu gry, 1 instrukcję i 1 instrukcję do gry w wariancie drużynowym.

  Premiera Small World of Warcraft przewidziana jest na lato 2020 w cenie 59,99 EUR. Gra będzie dostępna w następujących wersjach językowych: angielskiej, brazylijskiej odmianie języka portugalskiego, chińskiej (uproszczonej i tradycyjnej), czeskiej, hiszpańskiej, francuskiej, niemieckiej, polskiej, słowackiej oraz włoskiej.                            

  Small World jest zastrzeżonym znakiem towarowym Days of Wonder, a World of Warcraft oraz Warcraft zastrzeżonymi znakami towarowymi spółki Blizzard Entertainment, Inc.                          

  Informacje o Days of Wonder

  Days of Wonder to producent i wydawca unikatowych gier planszowych. Motto – „Graj inaczej” („Play Different”) – odzwierciedla wizję firmy i jej podejście do tworzenia gier. Zamiast wydawać dużą liczbę tytułów, Days of Wonder woli skupić się na ich jakości i dopracowaniu w najdrobniejszych szczegółach. Dużą wagę przywiązuje również do cyfrowych adaptacji swoich gier. Firma jest wydawcą takich hitów jak seria Wsiąść do Pociągu® (najpopularniejsza gra kolejowa na świecie), Small World® (gra pełna epickich podbojów w świecie fantasy) czy Memoir '44® (osadzona w klimatach II wojny światowej planszówka, która doczekała się ponad 20 dodatków). Gry z portfolio Days of Wonder są dystrybuowane w 40 krajach, a ich cyfrowe wersje są dostępne w App Store, Google Play, Steam oraz na stronie Days of Wonder – www.daysofwonder.com.                                                                   

  Days of Wonder, Corinth, Yamatai, Quadropolis, Ticket to Ride, Wsiąść do Pociągu, Small World oraz Memoir '44 są zastrzeżonymi znakami towarowymi Days of Wonder, Inc. Wszystkie inne użyte znaki towarowe należą do swoich prawowitych właścicieli.

  Informacje o Blizzard Entertainment, Inc.

  Znana z takich bestsellerów jak World of Warcraft®, Hearthstone®, Overwatch® oraz serii Warcraft®, StarCraft® i Diablo®, a także Heroes of the Storm®, spółka Blizzard Entertainment, Inc. (www.blizzard.com), dział koncernu Activision Blizzard (NASDAQ: ATVI), jest uznanym twórcą i wydawcą oprogramowania rozrywkowego, słynącym z najlepszych gier w całej branży. Blizzard Entertainment ma na swoim koncie dwadzieścia dwie gry, które znalazły się na szczytach list przebojów oraz zdobyły wiele nagród Gry Roku. Należący do Blizzard Entertainment serwis sieciowy Blizzard Battle.net® zalicza się do największych tego typu na świecie i zrzesza miliony aktywnych użytkowników.