Diablo 3 na Nintendo Switch oficjalnie zapowiedziane!

  Już od dawna mówi się o potencjalnej premierze trzeciej odsłony "Diablo" na konsolę Nintendo Switch. Właśnie otrzymaliśmy zapowiedź, która potwierdza, że gra zmierza na najnowszą platformę od "wielkiego N"!

  Switch okazał się konsolą, która pozwoliła Nintendo powrócić do rywalizacji o graczy. Poprzednik, czyli Wii U, zanotował bardzo kiepski wynik sprzedaży, jednak jego następca rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Nic więc dziwnego, że studia niezwiązane z marką bardzo chętnie portują swoje produkcje. Doczekaliśmy się "Skyrima" (który już wkrótce pewnie zawita i na lodówki posiadające wyświetlacz), otrzymaliśmy Dooma, nowego Wolfensteina, a teraz nadeszła pora na "Diablo III"!

  O możliwości pojawienia się tytułu mówiło się od marca. Zaczęło się od materiału wideo opublikowanego na Twitterze przez Blizzard Entertainment, na którym widzieliśmy lampkę w kształcie głowy Diablo, którą ktoś w pewnym momencie zapalił. Fani od razu pojęli, że jest to wskazówka związana z nową konsolą - wszak "switch" dosłownie oznacza "przełącznik". Blizzard jednak niczego nie potwierdził.


  Parę godzin temu z kolei pojawiły się zrzuty ekranu z zapowiedzi, jaką opublikował u siebie magazyn "Forbes". Materiał bardzo szybko zdjęto, jednak co pojawi się w internecie, to już nie zginie.


  Teraz mamy z kolei oficjalną zapowiedź. "Diablo III" zmierza na konsolę Nintendo Switch i będzie to najbardziej rozbudowana edycja ze wszystkich do tej pory wypuszczonych!

  Port będzie zawierał zarówno oba dodatki, jak i materiały na wyłączność, wśród których warto wymienić choćby skórkę i zbroję Ganondorfa czy towarzysza w postaci... kury!

  Chwilowo nie poznaliśmy jeszcze dokładnej specyfikacji technicznej gry, nie wiemy zatem, w jakiej rozdzielczości i z jaką ilością klatek na sekundę będzie działała. Gdy tylko się dowiemy, damy Wam znać.