Disney przejmie Foxa jeszcze w tym roku?!

    O fakcie nabycia aktywów koncernu Fox przez Disneya wiemy już od dawna. Transakcja związana z przejęciem miała zakończyć się latem 2019 roku. Tymczasem okazuje się, że wszelkie formalności mogą zostać dopięte zacznie wcześniej!

    Informacji w tym temacie dostarcza nam serwis Deadline. Zdaniem redaktorów fuzja Disneya i Foxa ma szansę zakończyć się jeszcze w tym roku. Wszystko ze względu na konkretne działania ze strony tego drugiego koncernu, które są wymagane by formalnie proces pchnąć do przodu. Fox przeprowadził ostatnio reorganizację na najwyższych szczeblach, powołał pięć nowych osób na stanowiska kierownicze i tym samym wypełnił jeden z zapisów umowy. Dzięki temu proces może nabrać tempa.

    Niestety szybsze zakończenie fuzji raczej nie wpłynie na zmianę dotychczasowych planów Disneya. Niektórzy fani zaczęli bowiem liczyć, że odzyskanie praw do X-Menów i Fantastycznej Czwórki jeszcze w tym roku sprawi, że w "Avengers 4" pojawią się bohaterowie z tych światów. Potencjalne zmiany w tym kierunku, nawet dość drobne mogłyby wpłynąć na opóźnienie premiery jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów przyszłego roku, a tego Marvel raczej nie chce.

    Inaczej ma się z kolei sprawa związana z produkcjami Marvela pochodzącymi od Foxa. Niektóre z nich mogą poczuć się zagrożone takim obrotem spraw. "Mroczna Feniks" raczej do kin wejdzie, jednak Disney może ostatecznie pogrzebać projekt solowego filmu o Gambicie (prace podobno miałyby w końcu ruszyć z miejsca w przyszłym roku). Niepewna może być takie sytuacja "Nowych mutantów", gdyż od ogłoszenia zmiany w harmonogramie premier o filmie zrobiło się naprawdę cicho.

    Czy proces faktycznie uda się domknąć jeszcze w tym roku? Przekonamy się już wkrótce!