Dragon Ball Super - Broly z nowymi plakatami

    W Japonii powoli rusza kampania promocyjna najnowszego filmu z serii Dragon Ball, którego fabuła zostanie poświęcona postaci Broly'ego, legendarnego Super Saiyanina.

    Broly nie jest postacią nową w uniwersum Dragon Balla. Do tej pory pojawił się w trzech filmach. nadchodzące widowisko będzie jednak wyjątkowe, gdyż po raz pierwszy bohater zostanie oficjalnie włączony do serialowego kanonu. Wcześniejsze produkcje rozgrywały się niezależne, jednak popularność bohatera sprawiła, że Akira zdecydował się go w oryginalną historię.

    Pierwotnie Broly zadebiutował w ósmym filmie kinowym z serii Z. Był to wojownik pochodzący z rasy Saiyan, który już jako dziecko dysponował imponującą mocą. W obawie o przyszłość planety, król Vegeta wydał rozkaz zabicia go. W tym samym czasie jednak Friza zdecydował się raz na zawsze rozwiązać swój problem z Saiyanami niszcząc ich świat. Pomimo zadanych ran Broly przeżył i zdołał także uratować swojego ojca. Kolejne lata odsłaniały jego mordercze zapędy. Nikt nie potrafił go poskromić. Paragus, kazał wykonać specjalną obrożę, która miałaby umożliwić mu kontrolowanie syna. Założenie jej Broly'emu prawie przypłacił życiem. Jak się jednak okazało nawet obroża nie była w stanie powstrzymać szaleńczej potęgi wojownika, gdy na horyzoncie pojawił się Goku.

    W nowym filmie historia wojownika ulegnie pewnym zmianom. Nie wiemy jednak, jak bardzo będzie się różniła od oryginału.

    Japońska premiera odbędzie się 14 grudnia tego roku. Miesiąc później film trafi także na amerykańskie ekrany.