Efantastyka.pl kończy 11 lat!

  Dokładnie jedenaście lat temu pojawiliśmy się w sieci. Jest to doskonała okazja by zorganizować dla Was kilka urodzinowych konkursów!

  Gdy jedenaście lat temu publikowaliśmy pierwszego newsa nie wiedzieliśmy jeszcze czy mamy jakiekolwiek szansę na to by dotrzeć ze swoimi treściami do szerszej grupy odbiorców. Konkurencja była spora, w międzyczasie powstawały także nowe, fanowskie inicjatywy, które kusiły odbiorców różnymi atrakcjami, a my wielokrotnie przekonywaliśmy się, że czasami trudno jest pogodzić pracę zawodową z realizacją pasji. Wychodziliśmy jednak z założenia, że chcemy tworzyć serwis bez denerwujących reklam, taką małą, fantastyczną sferę od fanów dla fanów. Pamiętam, że od samego początku pojawiały się głosy mówiące, że wytrzymamy rok, może dwa. Że bez reklam po prostu się nie da. Mimo wszystko stwierdziliśmy, że jeżeli nie spróbujemy to się nie przekonamy i tym oto sposobem rozpoczęła się nasza przygoda. Przygoda, która doprowadziła do poznania setek fantastycznych osób, udziału w naprawdę cudownych wydarzeniach, a także rozwijania naszych pasji.

  Teraz, gdy po tych jedenastu latach spoglądam na serwis, widzę pracę, w którą serce włożyło naprawdę wiele osób. Część z nich działa z nami do dziś, niektóre realizują się obecnie w innych miejscach, a kilka skupiło się na życiu domowym bądź zawodowym. Widzę także nowe kontakty, które otworzyły nam drogę do rozwijania naszych pasji, a także inicjatywy, których się podejmowaliśmy. Wspominam Efantastyczny Konkurs Literacki, w którym w każdej edycji jurorem głównym był znany i ceniony pisarz bądź pisarka. Akcję "Fantastyczne Święta" w której dzięki Wam, a także wydawnictwom które włączyły się do pomocy i panu Stefanowi Dardzie aktywnie promującemu tę inicjatywę, udało nam się zebrać naprawdę sporo książek, które następnie trafiły do dzieci z domu dziecka im. Janusza Korczaka w Gdańsku. Wspominam także mniejsze projekty, które być może nie zapisały się tak bardzo w naszej historii, jednak każdy z nich był krokiem na drodze, którą kroczymy do dziś.

  Dziękuję Wam wszystkim za każde, nawet najmniejsze działania wpływające na rozwój naszego serwisu. Jesteście naprawdę Fantastyczni!

  Urodziny oczywiście nie mogą się obyć bez kilku konkursów. W tym roku nieco skromniej niż poprzednio (no ale dziesięć lat trzeba było świętować z przytupem!), jednak mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie dla siebie coś ciekawego. Aż do piątku w tym newsie będziemy publikować po kilka konkursów dziennie, tak więc zachęcamy do zaglądania.

  Na dniach ogłosimy także informację związaną z pewnym projektem, którego rozwój postanowił wesprzeć jeden ze znanych polskich pisarzy fantasy. Mieliśmy nadzieję ogłosić go już dzisiaj, jednak szczegóły wymagają jeszcze drobnego dopracowania.Musicie zatem jeszcze troszkę zaczekać. Tymczasem zapraszamy do udziału w pierwszych konkursach!

  Konkurs I: wygraj zestaw książek - "Żelazny kruk. Wyprawa" i "Żelazny Kruk. Szalony Mag"

  Wydana nakładem wydawnictwa Jaguar i skierowana przede wszystkim dla młodzieży nowa seria Rafała Dębskiego okazała się naprawdę ciekawą pozycją, która przyciąga do czytania także i starszych odbiorców. Historia młodzieńca, który po stracie bliskich postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i wymierzyć sprawiedliwość doczekała się na chwilę obecną dwóch tomów, a trzeciego możemy spodziewać się już wkrótce. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się ze wspomnianym dziełem, to teraz możecie zdobyć dwa pierwsze tomy w naszym konkursie!

  Aby wejść w posiadanie zestawu musicie jedynie odpowiedzieć na proste pytanie i mieć trochę szczęścia: w którym roku i w jakiej miejscowości odbyła się impreza, która była połączeniem trzech konwentów. Polconu, czeskiego i słowackiego Parconu i Euroconu?

  Odpowiedzi możecie nadsyłać na adres urodziny@efantastyka.pl w temacie koniecznie podając "Żelazny Kruk". Na Wasze zgłoszenia czekamy do ósmego września. Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej drogą mailową najpóźniej 14 września.

  Konkurs II: wygraj zestaw książek - "Post Scriptum" i "Vice Versa"

  Milena Wójtowicz, która może kojarzyć się z fantastyką pełną humoru, tym razem pisze o firmie konsultingowej, której klientami są osoby nienormatywne: wampiry, wiły, wilkołaki, obłoczniki. Piotr Strzelecki to psycholog, coach i doradca post mortem, a Sabina Piechota jest specjalistką ds. BHP. A na wskutek zrządzenia losu zostają detektywami-amatorami...

  Aby wygrać książki, musicie odpowiedzieć na jedno proste pytanie i mieć trochę szczęścia:

  Jakimi opowiadaniami debiutowała Milena Wójtowicz i gdzie się ukazały? Podpowiadamy, że jedno w sieci, a drugie - w papierowym czasopismie.

  Odpowiedzi możecie nadsyłać na adres urodziny@efantastyka.pl w temacie koniecznie podając "Post Scriptum". Na Wasze zgłoszenia czekamy do ósmego września. Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej drogą mailową najpóźniej 14 września.

  Konkurs III: wygraj zestaw książek Marvela!

  Dzięki wydawnictwu Insignis na naszym rynku ukazały się już dwie powieści ze świata Marvela. "X-Men. Saga Mrocznej Phoenix" i "Civil War" to książkowe adaptacje znanych i cenionych komiksów, które możecie zdobyć w naszym kolejnym konkursie.

  Aby wygrać książki, musicie odpowiedzieć na jedno proste pytanie i mieć trochę szczęścia:

  Ile filmów kinowych ukazało się do tej pory w ramach Marvel Cinematic Universe?

  Odpowiedzi możecie nadsyłać na adres urodziny@efantastyka.pl w temacie koniecznie podając "MCU". Na Wasze zgłoszenia czekamy do ósmego września. Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej drogą mailową najpóźniej 14 września.

  Konkurs IV: wygraj dwa tomy kultowej serii LitRPG!

  Gatunek LitRPG zyskuje coraz większą popularność na naszym rynku. Dzięki wydawnictwu Insignis mamy okazję zapoznać się z historią, która pokazuje nam, że wirtualna rozrywka to nie tylko przyjemność. Może ona zostać także wykorzystana jako narzędzie kary dla przestępców, którzy w stworzonym przez programistów świecie odsiadywać będą swoje wyroki. Taką wizję świata prezentuje nam "Droga Szamana. Początek", a także jej kontynuacja "Droga Szamana: Etap 2. Gambit Kartosa". Obie książki możecie zdobyć w naszym konkursie. Musicie jedynie odpowiedzieć poprawnie na pytanie i mieć trochę szczęścia.

  Gracze Barliony, czyli bohaterowie "Drogi Szamana", pozostają online całymi miesiącami, są wówczas zamknięci w kapsułach podtrzymujących funkcje życiowe. Coś podobnego mogliśmy zobaczyć w "Matriksie" - tam ludzie przechowywani byli w kokonach, które z jednej strony utrzymywały ich przy życiu, a z drugiej - pozwalały wykorzystywać ich jako bateryjki. Zanim jednak Neo poznał prawdę o rzeczywistości, musiał wybrać jedną z dwóch pigułek zaoferowanych przez Morfeusza. Którą pigułkę połknął Neo: czerwoną czy niebieską?

  Odpowiedzi możecie nadsyłać na adres urodziny@efantastyka.pl w temacie koniecznie podając "NEO". Na Wasze zgłoszenia czekamy do ósmego września. Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej drogą mailową najpóźniej 14 września.

  Konkurs V: wygraj zestaw czterech książek ze świata gier!

  Dla miłośników historii rozszerzających budowane przez gry uniwersa mamy do zgarnięcia zestaw, w którym znajdują się książki ufundowane przez wydawnictwo Insignis. W skład wspomnianego pakietu wchodzą: "Mass Effect: Andromeda. Inicjacja", "The Division. Skoro świt", "World of Warcraft: Przez Mroczny Portal" i "World of Warcraft: Przez Mroczny Portal". Aby zdobyć nagrodę musicie jedynie odpowiedzieć na pytanie i mieć trochę szczęścia.

  Jak nazywa się autor znany z licznych nowelizacji gier, m.in. "Assassin's Creed: Podziemie", "Assassin's Creed: Pojednanie", "Assassin's Creed: Porzuceni", "Assassin's Creed: Tajemna krucjata" czy "Assassin's Creed: Bractwo"?

  Odpowiedzi możecie nadsyłać na adres urodziny@efantastyka.pl w temacie koniecznie podając "GRY". Na Wasze zgłoszenia czekamy do ósmego września. Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej drogą mailową najpóźniej 14 września.

  Konkurs VI: wygraj "Złodziejkę magii" i Ostatniego maga" Lisy Maxwell

  Dla miłośników magicznych klimatów i trudnych do rozwikłania tajemnic mamy konkurs, w którym do zdobycia jest zestaw składający się z dwóch powieści Lisy Maxwell. "Złodziejka magii" i "Ostatni mag" to historie, które zabierają czytelnika do niezwykłego świata, w którym to, co jest nam dobrze znane, przeplata się płynnie z fantastyką. Aby zdobyć książki musicie jedynie odpowiedzieć na pytanie i mieć trochę szczęścia.

  Na oficjalnej stronie Lisy Maxwell, autorki książek, możemy przeczytać, że pije zdecydowanie za dużo pewnego napoju. Którego?

  Odpowiedzi możecie nadsyłać na adres urodziny@efantastyka.pl w temacie koniecznie podając "LISA". Na Wasze zgłoszenia czekamy do ósmego września. Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej drogą mailową najpóźniej 14 września.

  Konkurs VII: wygraj zestaw książek Adama Przechrzty

  Tym razem coś dla miłośników naszych lokalnych twórców fantastyki. Adam Przechrzta dał się poznać jako pisarz dość tajemniczy, który stara się raczej unikać wszelkich imprez związanych z fantastyką. Mimo to jego książki cieszą się coraz większą popularnością. W naszym konkursie możecie wygrać zbiór czterech powieści wspomnianego autora. W jego skład wchodzą: "Demony Leningradu", Demony zemsty. Abakumow", "Chorągiew Michała Archanioła" i "Białe noce". Aby je zdobyć musicie jedynie odpowiedzieć na pytanie i mieć trochę szczęścia.

  Za którą powieść Adam Przechrzta otrzymał Srebrne Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego?

  Odpowiedzi możecie nadsyłać na adres urodziny@efantastyka.pl w temacie koniecznie podając "Przechrzta". Na Wasze zgłoszenia czekamy do ósmego września. Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej drogą mailową najpóźniej 14 września.

  Konkurs VIII: wygraj "Szczury Wrocławia. Kraty" i "Szczury Wrocławia. Szpital".

  Zestaw dwóch powieści Roberta J. Schmidta czeka do zgarnięcia w naszym kolejnym konkursie. Aby wejść w ich posiadanie musicie jedynie odpowiedzieć na pytanie i mieć trochę szczęścia.

  W jakiej epoce dzieje się akcja powieści "Szczury Wrocławia. Kraty"?

  Odpowiedzi możecie nadsyłać na adres urodziny@efantastyka.pl w temacie koniecznie podając "Szczury". Na Wasze zgłoszenia czekamy do ósmego września. Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej drogą mailową najpóźniej 14 września.