Egmont na 27. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w dniach 1-2.10.2016!

  1 i 2 października już po raz 25 odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, który jest największą tego typu imprezą w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Premiera albumu Relax. Antologia opowieści rysunkowych, spotkanie z twórcami nowych przygód Kajka i Kokosza, rozstrzygnięcie III edycji Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci i tradycyjne spotkanie z czytelnikami prezentujące plany wydawnicze na rok 2017 – to tylko część atrakcji, które szykuje w tym roku Egmont.

  RELAX – 1000. ALBUM EGMONTU
  To będzie podwójny jubileusz i wielkie święto miłośników komiksu w Polsce – jako 1000. album Klubu Świata Komiksu, dokładnie 40 lat po wydaniu pierwszego numeru czasopisma, ukaże się
  Relax. Antologia opowieści rysunkowych – wybór najciekawszych fabuł z kultowego pisma wydawanego w Polsce na przełomie lat 70. i 80. XX w.
  Plansze komiksowe z „Relaksu” zostaną zaprezentowane na wystawie w Atlas Arenie, a cały album będzie dostępny przedpremierowo na stoisku Egmontu.
  W sobotę 1 października, w samo południe, odbędzie się w Sali restauracyjnej Atlas Areny spotkanie poświęcone antologii, które poprowadzi szef KŚK Tomasz Kołodziejczak.

  SPOTKANIE Z AUTORAMI NOWYCH PRZYGÓD KAJKA I KOKOSZA
  MFKiG będzie znakomitą okazją do świętowania premiery kolejnego niezwykłego albumu. Obłęd Hegemona z serii „Kajko i Kokosz. Nowe przygody” ukazał się we wrześniu, ale czytelnicy będą mogli spotkać się z jego autorami 1 października w Łodzi. W rozmowie o dziedzictwie Janusza Christy wezmą udział: Piotr Bednarczyk, Krzysztof Janicz, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur, Norbert Rybarczyk i Tomasz Samojlik, a spotkanie poprowadzi Tomasz Kołodziejczak.

  FINAŁ III EDYCJI KONKURSU IM. JANUSZA CHRISTY NA KOMIKS DLA DZIECI
  Wyniki III edycji konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci zostaną ogłoszone podczas MFKiG. Z tej okazji odbędzie się też spotkanie z autorami komiksów pokonkursowych z poprzednich edycji, które na festiwalu będą dostępne przedpremierowo: Bereniką Kołomycką (Mały Lisek i Wielki Dzik tom 2.) oraz Bartoszem Sztyborem i Tomkiem Kaczkowskim (Niezła draka, Drapak!, tom 2.). Spotkanie odbędzie się również 1 października, a zaraz po nim planowana jest rozmowa z szefem i redakcją Klubu Świata Komiksu Tomaszem Kołodziejczakiem na temat planów wydawniczych Egmontu.

  GRY PLANSZOWE - na stoisku Egmontu można też będzie zagrać w kilka doskonałych gier planszowych, w tym nowości dla zaawansowanych graczy, takie jak „Hansa Teutonica” czy „Antarktyda” oraz w familijne gry oparte o znane komiksy: „Asteriks”, „Kajko i Kokosz”, „Tytus, Romek i A’Tomek”.
  AUTOGRAFY!
  SPOTKANIA Z AUTORAMI NA STOISKU EGMONTU (STOISKO NR 1) W SOBOTĘ 1 PAŹDZIERNIKA
  11:00-12:00 – Berenika Kołomycka – Malutki Lisek i Wielki Dzik oraz Piotr Bednarczyk i Maciej Kur – Lil i Put
  12:00-13:00 – Krzysztof Janicz, Norbert Rybarczyk, Sławomir Kiełbus, Piotr Bednarczyk, Maciej Kur – Obłęd Hegemona z serii „Kajko i Kokosz. Nowe przygody”
  13:00-14:00 – Jakub Grochola – Tomek i Jacek
  15:00-16:00 – Tomasz Kaczkowski i Bartosz Sztybor – Ale draka, Drapak!

  Inne wydarzenia i przedpremiery KŚK
  - Kompletna edycja serii Hugo autorstwa Bédu, gościa tegorocznego MFKiG
  - Premiera integralnego albumu Wieczna Wolność Marvano, gościa tegorocznego MFKiG.
  - Nowa edycja albumu El Gaucho Manary, gościa tegorocznego MFKiG.
  - Przedpremiera kilku komiksów wielkiego wydarzenia w świecie Marvela – serii Nieskończoność.
  - Przedpremiera pierwszego tomu w nowej linii wydawniczej klasycznych komiksów Marvela – Doktor Strange.
  - Premiera komiksowej biografii – Zdumiewający, fantastyczny, niesamowity Stan Lee

  WYBRANE PUNKTY PROGRAMU 27. MFKIG

  SOBOTA 1.10.2016

  SALA A – STADION (sala restauracyjna)
  12.00 - Egmont - RELAX - Spotkanie z autorami i wydawcą kultowej Antologii opowieści rysunkowych – prowadzenie Tomasz Kołodziejczak
  13.00 - Bedu – prowadzenie Łukasz Chmielewski 2
  14.00 - Milo Manara – prowadzenie Andrzej Jarczewski
  16.15 – Marvano – prowadzenie Tomasz Nowak i Witold Tkaczyk

  SALA B – STADION (sala konferencyjna złota)
  13.30 - Egmont - DZIEDZICTWO CHRISTY - Spotkanie z twórcami komiksu Obłęd Hegemona z serii „Kajko i Kokosz. Nowe przygody”: Piotrem Bednarczykiem, Krzysztofem Janiczem, Sławomirem Kiełbusem, Maciejem Kurem, Norbertem Rybarczykiem, Tomaszem Samojlikiem – prowadzenie Tomasz Kołodziejczak
  14.15 - Egmont - Ogłoszenie wyników III edycji konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Spotkanie z autorami komiksów konkursowych, które ukażą się w październiku:
  Bereniką Kołomycką (Mały Lisek i Wielki Dzik tom 2.), Bartoszem Sztyborem, Tomkiem Kaczkowskim (Niezła draka, Drapak!, tom 2.) - prowadzenie Tomasz Kołodziejczak
  15.00 - Egmont – Zapowiedzi i odpowiedzi - spotkanie z szefem i redakcją Klubu Świata Komiksu – prowadzenie Marcin Łuczak

  NIEDZIELA 2.10.2016

  SALA A – STADION (sala restauracyjna)
  16.15 - Grzegorz Rosiński – prowadzenie Jakub Syty

  Zapraszamy na stoisko Egmontu – nr 1!
  Wszystkie tytuły dostępne z 25% rabatem!
  Specjalna oferta: zestaw Hugo + Hugo Przewodnik po krainie fantazji – 110 zł (zamiast 160 zł)