Ekranizacja "Więźnia labiryntu" kasowym hitem?

113 minut akcji, zagadek i szukania wyjścia z sytuacji. Dosłownie.

"Więzień labiryntu" wkracza kin, a wraz z nim do księgarń trafia nowe wydanie powieści, tym razem z filmową okładką. Jak książkowa historia sprawdzi się w filmowej formie? Czy reżyser wiarygodnie przedstawi skomplikowany, dystopijny świat i pułapki z którymi zmierzą się zagubieni nastolatkowie? Najprawdopodobniej większość istotnych dla fabuły wątków zostanie zachowana, gdyż w pracach nad scenariuszem uczestniczył autor "Więźnia labiryntu", James Dashner. Nad powodzeniem projektu czuwał reżyser Wes Ball.

Producenci liczą na znaczny dochód z filmu. Spodziewany wynik otwarcia to 30 milionów dolarów. Z reguły ekranizacje powieści młodzieżowych przyciągają głównie męską lub żeńską część widowni, rzadko kiedy obie na raz. Tym razem chęć obejrzenia filmu zadeklarowali zarówno fani, jak i fanki książki "Więzień labiryntu". Spodziewając się sukcesu, rozpoczęto już wstępne rozmowy z T .S. Nolanem o scenariuszu do adaptacji drugiej części cyklu – "Prób ognia".

Zwiastun:

W rolę Thomasa wciela się Dylan O'Brien. Pełna obsada:
http://www.filmweb.pl/film/Wi%C4%99zie%C5%84+labiryntu-2014-609757/cast/...

Premiera filmu w Stanach Zjednoczonych odbędzie się 11 września. W Polsce tydzień później, 19 września. Nowe wydanie "Więźnia labirytnu" z filmową okładką ukaże się 12 września.

Najpierw książka, potem film? Zdecydowanie.
Warto wcześniej poczytać o bóldożercach, zanim się je zobaczy...
Na to spotkanie trzeba się przygotować.

Tytuł: Więzień Labiryntu
Tytuł oryginału: The Maze Runner
Autor: James Dashner
Seria: Trylogia Więzień Labiryntu tom I
Format: 143x205 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 424
Tłumaczenie: Łukasz Dunajski
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
ISBN: 978-83-61386-52-0
Cena: 39,90 zł
Premiera: 12 września 2014

Opis wydawcy:

Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox. Film już w kinach!

„Więzień Labiryntu" to pierwszy tom trylogii amerykańskiego autora Jamesa Dashnera, która stała się światowym bestsellerem i jest uznawana za jedną z najlepszych książek tego gatunku, obok takich tytułów jak „Igrzyska Śmierci” czy „Niezgodna”.

To powieść pełna akcji i nieustającego napięcia, która chwyci czytelnika za gardło i nie puści aż do ostatniej strony. Każde wejście do Labiryntu może stać się przepustką do koszmaru, i walką na śmierć i życie...

Kiedy Thomas budzi się w ciemnej windzie, jedyną rzeczą jaką pamięta jest jego imię. Kiedy drzwi się otwierają jego oczom ukazuje się grupa nastoletnich chłopców, która wita go w Strefie – otwartej przestrzeni otoczonej wielkimi murami, która znajduje się w samym centrum wielkiego i przerażającego Labiryntu.

Podobnie jak Thomas, żaden z mieszkańców Strefy nie wie z jakiego powodu się tu znalazł i kto ich tu zesłał. Czują jednak, że ich obecność nie jest przypadkowa i każdego ranka próbują znaleźć odpowiedź, przemierzając korytarze otaczającego ich Labiryntu. Jednak ta droga nie jest łatwa, bowiem Labirynt skrywa swoje okrutne tajemnice.

Kiedy następnego dnia po Thomasie windą do Strefy po raz pierwszy zostaje dostarczona dziewczyna przynosząc tajemniczą wiadomość, wszyscy Streferzy zdają sobie sprawę, że od tej pory nic nie będzie już takie jak było. Thomas podświadomie czuje, że to właśnie on i dziewczyna są kluczem do rozwiązania zagadki Labiryntu i znalezienia wyjścia. Ale z każdą chwilą czasu na to jest coraz mniej, a pytań wciąż więcej.

Dlaczego w ogóle znaleźli się w Strefie?
Jaka jest ich rola?
Kim są Stwórcy, którzy sprawują nad nimi kontrolę?
Czym jest Labirynt i czy można znaleźć z niego wyjście?
Jaką cenę przyjdzie im za to zapłacić i czy są na to gotowi?

Szansa jest tylko jedna:

Znajdź wyjście albo giń.

Komentarze

No Avatar
Veris on pt., 09/05/2014 - 18:52

Na kanwie popularności Igrzysk Śmierci powstaje coraz więcej filmów i książek, które odgrywają już oklepane schematy. Widziałam zapowiedź tego i nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia :/

Obrazek użytkownika Mongfind
Mongfind on sob., 09/06/2014 - 13:51

Książka jest podobno nienajgorsza, a w filmie wszystko zależy od reżyserii, scenariusza i obsady (d'uh). Zwiastuny wyglądają ciekawie, ale niewiadomo ile w samym filmie jest esencji książki, takiego fabularnego mięska, a ile samych efektów dla efektów.

Obrazek użytkownika YoAnna
YoAnna on sob., 09/06/2014 - 18:06

W zapowiedziach to zawsze jest hit roku, hit kinowy i w ogóle jedyny, najlepszy w swoim rodzaju film. A gdy przychodzi co do czego... Poza tym, czy książka nie może pozostać książką, czy wszystko trzeba przenosić na srebrny ekran? Upraszczając i zubażając przy tym? Gdyż raczej niewiele jest powieści, które zyskały jako adaptacja/ekranizacja. I nic dziwnego, że ludzie mało czytają, skoro wszystko podtyka im sie w formie filmowej.