Fenix powraca!

Po siedemnastu latach od wydania ostatniego numeru legendarne czasopismo wraca na rynek. "Fenix", czyli jeden z najważniejszych magazynów poświęconych fantastyce na nowo rozwinie swoje skrzydła!

"Feniks" stał się czasopismem wręcz legendarnym. Dla wielu miłośników gatunku był przez lata prawdziwą skarbnicą tematyczną poświęconą literaturze fantastycznej. Na jego łamach pojawiali się zarówno polscy, jak i zagraniczni autorzy fantasy, z których warto wymienić takie sławy, jak choćby George R. R. Martin, Ursula K. Le Guin czy John W. Campbell.

Za powstanie magazynu odpowiadali: Jarosław Grzędowicz, Krzysztof Sokołowski, Rafała A. Ziemkiewicz, Andrzej Łaski i Dariusz Zientalak. Pismo, pierwotnie wydawane przez wydawnictwo Radwan, po roku przeszło w ręce wydawnictwa Prószyński i Spółka. Ostatnie numery pojawiły się natomiast w 2001 roku pod szyldem wydawnictwa MAG. W styczniu tego roku zostało reaktywowane jako Fenix Antologia!

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi, w której przemawia pomysłodawca reaktywacji i redaktor naczelny nowego wydania, Bartosz Biedrzycki.

Zachęcamy również do zajrzenia na stronę fenix-antologia.pl, skąd dowiecie się, kto za tym wszystkim stoi oraz poznacie projekt Archiwum FX!