Gambit (znowu) stracił reżysera. Projekt zostanie skasowany?

Niedawno informowaliśmy Was, że Tim Miller chce kolejnego filmu w uniwersum X-Menów. Tymczasem widowisko poświęcone Gambitowi znowu znalazło się w tarapatach. Kolejny reżyser porzucił projekt.

Gore Verbinski został zaangażowany do prac nad Gambitem jesienią ubiegłego roku. Niestety z powodu kłopotów ze skoordynowaniem projektu z innymi realizowanymi przez siebie filmami, musiał zrezygnować. Taki jest przynajmniej oficjalny powód zerwania współpracy.

Verbinski był jednym z wielu, którzy nie byli w stanie ruszyć z widowiskiem. Przed nim z roli reżysera zrezygnowali Doug Liman i Rupert Wyatt.

Kolejne problemy z reżyserem są niewątpliwie ciosem dla wytwórni Fox, która już od kilku lat stara się zrealizować film. Wyznaczona na walentynki 2019 roku premiera póki co nie uległa zmianie, jednak jest to prawdopodobnie tylko kwestią czasu. Przy takiej ilości problemów i perspektywie zmiany właściciela wytwórni, Fox może zdecydować się na całkowite porzucenie projektu. Z takiej decyzji z pewnością nie byłby zadowolony Channing Tatum, który miał wystąpić w roli głównego bohatera. Aktor jest związany z produkcją od samego początku i pomimo wielu przeciwności losu, nie myślał o rezygnacji z roli.

Film miał skupić się na początkach kariery Gambita i pokazać wydarzenia, które odmieniły jego życie. Bohater zadebiutował na kartach komiksów w 1990 roku. W Polsce chyba najbardziej znany był jednak z serialu animowanego o X-Menach, który emitowany był na kanale Fox Kids.