HBO oficjalnie potwierdza rok premiery ósmego sezonu Gry o tron

Stacja HBO w oficjalnym komunikacie ogłosiła rok premiery, a także nazwiska scenarzystów ósmego sezonu "Gry o tron". Potwierdziły się tym samym wcześniejsze plotki, jakoby na finał serii przyszło nam poczekać aż do 2019 roku.

Już jakiś czas temu Sophie Turner (serialowa Sansa Stark) zasugerowała, że ósmego sezonu nie otrzymamy w 2018 roku. Wcześniej, w podobnym tonie wypowiadali się także i inni aktorzy pracujący na planie. Nie były to jednak informacje oficjalne i chyba każdy fan miał nadzieję, że zwieńczenie sagi zadebiutuje wcześniej. Niestety, rok 2019 stał się jak najbardziej realny.

Za reżyserię będą odpowiadali David Benioff i D.B. Weiss, który także pracują przy scenariuszu. Pomagać im będą: David Nutter, Miguel Sapochnik, Dave Hill oraz Bryan Cogman.

Sezon ósmy będzie się składał z sześciu odcinków. Już jakiś czas temu pojawiły się jednak przecieki, że same epizody mogą być dłuższe. Twórcy chcieliby dodatkowo, aby każdy z nich charakteryzował się jakością, jaka do tej pory zarezerwowana była tylko dla kinowych przebojów. Miejmy nadzieję, że im się to uda.