HBO zamawia pilotażowy odcinek spin-offa "Gry o tron"!

Stacja HBO zamówiła oficjalnie pilotażowy odcinek spin-offa "Gry o tron". Tym samym powoli ruszają prace związane z przygotowaniem pierwszego projektu rozgrywającego się poza znanymi nam z oryginalnego serialu realiami.

Pilotażowy odcinek nie jest co prawda gwarancją, że cały sezon powstanie, jednak pokazuje, że HBO na poważnie rozpoczęło prace nad nową serią, która wypełni lukę po premierze ostatniego sezonu "Gry o tron". Akcja nowej produkcji ma zostać osadzona tysiące lat przed epoką panowania Szalonego Króla i skupić się na czasach Ery Herosów. Poznamy legendarne postaci Starków, a także będziemy świadkami narodzin Białych Wędrowców.

Za przygotowanie scenariusza do pilotażowego odcinka odpowiada Jane Goldman. W pracach nad epizodem bierze udział także George R.R. Martin. Jeżeli wierzyć zapewnieniom ze strony HBO, budżet na produkcję ma być zdecydowanie większy od tego, jaki przeznaczono na "Grę o tron".

Na chwilę obecną nie wiemy jednak czy i kiedy nowy serial zadebiutuje. Jest to jeden z pięciu zapowiedzianych spin-offów i jeżeli pierwszy odcinek nie spełni oczekiwań, wówczas stacja najprawdopodobniej zdecyduje się zabrać za realizacje innego pomysłu.

Chcielibyście poznać bliżej czasy o których na chwilę obecną jedynie wspominano? Dajcie nam znać w komentarzu.