Igrzyska Śmierci powrócą?

    Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce dane nam będzie powrócić do świata Igrzysk Śmierci. Studio Lionsgate rozważa realizację kolejnych filmów rozgrywających się w wykreowanym przez Suzanne Collins uniwersum. Powrócić miałaby także saga "Zmierzch" Stephenie Meyer. Informację taką przekazał szef wytwórni, Jon Feltheimer podczas spotkania z inwestorami z Wall Street.

    Powrót tak dobrze przyjętych marek dałby z pewnością wytwórni okazję do odbicia się po kilku ostatnich suchych latach. Warto w tym miejscu przypomnieć, że od 2015 roku nie pojawił się pod szyldem Lionsgate żaden film, który mógłby pochwalić się zyskami przekraczającymi 300 milionów dolarów. Tegoroczna premiera "Power Rangers" z którymi wytwórnia wiązała dość poważne plany, także nie spełniła oczekiwań. Być może zatem sprawdzi się rozwijanie tego, co już było.

    Nowe filmy miałyby powstawać przy czynnym udziale autorek książkowych oryginałów i ich realizacja uzależniona byłaby od tego, czy pomysły scenarzystów zostaną przez nie zaakceptowane. Widzowie mogliby zatem liczyć na konkretne rozbudowanie znanych historii i być może całą serię spin-offów ukazujących wydarzenia rozgrywające się w różnych miejscach i czasie. Historia prezydenta Snowa? Pierwsze Głodowe Igrzyska? Film o upadku wampiryzmu w wykonaniu Edwarda Cullena? Wszystko możliwe.

    Niestety, nie wiemy kiedy miałaby ruszyć realizacja projektów. Z pewnością trwają już pierwsze prace związane z tworzeniem nowych historii, jednak na efekty przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

    A Wy czego byście oczekiwali po nowych widowiskach?