Joaquin Phoenix oficjalnie jako Joker!

Skończyły się spekulacje na temat tego czy Joaquin Phoenix wcieli się w ikonicznego przeciwnika Batmana. Studio Warner Bros. oficjalnie ogłosiło, że aktor został zaangażowany do roli Jokera.

O potencjalnym udziale Phoenixa w planowanym przez DC widowisku o genezie Jokera mówiło się od dawna. Aktor niczego nie potwierdzał, anie też nie zaprzeczał jakoby toczył w tej sprawie rozmowy. Teraz jednak wszystko stało się jasne. Warner Bros. oficjalnie ogłosiło realizację widowiska "Joker" i potwierdziło przy okazji, że to właśnie wspomniany aktor sportretuje przeciwnika Batmana.

Widowisko nie będzie stanowiło części istniejącego uniwersum DC. Będzie produkcją niezależną, a co za tym idzie, Jared Leto nie zostanie odsunięty od zaplanowanych już filmów.

Zdjęcia do "Jokera" mają rozpocząć się już we wrześniu w Nowym Jorku. Budżet widowiska wynosi 55 milionów dolarów. Niestety, nie poznaliśmy daty premiery. Spekuluje się jedynie, że produkcja może zadebiutować pod koniec przyszłego roku i najprawdopodobniej będzie skierowana jedynie dla dorosłych odbiorców.

Reżyserem został Todd Phillips, który wspólnie z Scottem Silverem przygotował także scenariusz.