Joaquin Phoenix zostanie Jokerem?

Pomimo wielu kłopotów, Warner Bros. nie ma zamiaru rezygnować ze swoich planów dotyczących solowego filmu poświęconego postaci Jokera.

Joaquin Phoenix był już wielokrotnie rozważany przez wytwórnię do objęcia jakiejś kluczowej roli w filmowym uniwersum DC. Najpierw Darren Aronofsky widział go w roli Batmana, później wytwórnia oferowała mu angaż do roli Lexa Luthora, a obecnie Todda Phillips widzi go w roli nowego Jokera.

Informację o chęci pozyskania aktora na rzecz filmu, opublikował portal Variety. Reżyser planowanego obecnie widowiska o genezie najbardziej charakterystycznego przeciwnika Batmana chciałby, aby Phoenix przyjął propozycję i sportretował Jokera. Podobno Warner Bros. już rozpoczęło w tej sprawie rozmowy. Nie wiadomo jednak, czy gwiazdor będzie zainteresowany rolą.

Solowy film opowiadający o genezie Jokera, miałby być zupełnie niezależnym tworem, nie związanym z istniejącym uniwersum. Oznacza to, że potencjalny angaż Phoenixa nie jest równoznaczny z odsunięciem Jareda Leto. Ten dalej wcielałby się w ikonicznego łotra na potrzeby filmów wchodzących w skład DCEU.