Już wkrótce ruszą zdjęcia do prequela Gry o tron!

Jeżeli śledzicie uważnie informacje związane z "Grą o tron", to z pewnością nie umknęła wam wieść, że HBO przygotowuje się do realizacji pierwszego spin-offu serialu. Właśnie dowiedzieliśmy się kiedy padnie pierwszy klaps na planie produkcji!

W październiku w Belfaście rozpoczną się zdjęcia do pierwszego spin-offu "Gry o tron". Pilotażowy odcinek produkcji ma być początkiem historii upadku złotej ery bohaterów i będzie realizowany w studiu The Paint Hill (tam właśnie powstawała "Gra o tron").

Akcja nowej produkcji ma zostać osadzona tysiące lat przed epoką panowania Szalonego Króla i skupić się na czasach Ery Herosów. Poznamy legendarne postaci Starków, a także staniemy się świadkami narodzin Białych Wędrowców.

Za przygotowanie scenariusza do pilotażowego odcinka odpowiada Jane Goldman. W pracach nad epizodem bierze udział także George R.R. Martin. Jeżeli wierzyć zapewnieniom ze strony HBO, budżet na produkcję ma być zdecydowanie większy od tego, jaki przeznaczono na "Grę o tron".

Na chwilę obecną nie wiemy jednak czy i kiedy nowy serial zadebiutuje. Jest to jeden z pięciu zapowiedzianych spin-offów i jeżeli pierwszy odcinek nie spełni oczekiwań, wówczas stacja najprawdopodobniej zdecyduje się zabrać za realizacje innego pomysłu.