Kellan Lutz mówi głosem Harrego Pottera


Produkcje realizowane w technice motion capture to wyzwania nie tylko dla animatorów ale przede wszystkim dla aktorów. Już 1 sierpnia do kin wejdzie „Tarzan. Król dżungli”, mimo, że na ekranie zobaczymy komputerową animację, jej efekt końcowy to zasługa wielomiesięcznej pracy całego sztabu aktorów.

Zanim powstała animacja „Tarzana. Króla dżungli” wszystkie sceny musiały zostać zagrane przez aktorów. W trakcie zdjęć w rolę Tarzana wcieliło się aż czterech różnych aktorów. Chłopiec, który dorastał w dżungli wyrósł na umięśnionego mężczyznę. Biorąc pod uwagę, że przez cały film nosi jedynie opaskę na biodrach, w produkcję musiał zostać zaangażowany aktor o nienagannej sylwetce. Wybór padł na Kellana Lutza – hollywoodzkiego aktora, który już tego lata zasili oddział „Niezniszczalnych” w kolejnej części tego filmowego hitu. Lutz na planie musiał być ubrany w specjalny kostium uzbrojony w 68 małych czujników i punktów referencyjnych, które pomagały kamerom na podczerwień zapisywać jego ruch. Dzięki temu realizatorzy w bardzo precyzyjny sposób przetworzyli to na animację, która z dokładnością oddaje ruch mięśni oraz całą strukturę jego kości. Zanim jednak film trafi na polskie ekrany trzeba było sprawić, że Tarzan przemówi w naszym języku. Swojego głosu królowi dżungli użyczył Jonasz Tołopiło. Aktor nie jest debiutantem, ma już na koncie dubbing do roli Harrego Pottera oraz Anakina Skywalkera oraz wielu innych filmach i animacjach.

*TARZAN. KRÓL DŻUNGLI*

*PREMIERA: 1 SIERPNIA 2014*

*Reżyseria:* Reinhard Klooss (*„Safari”, „Wyspa dinozaura”)*

*Obsada:*

· *Kellan Lutz* („Niezniszczalin 3”,*„Saga: Zmierzch”, „Koszmar z ulicy Wiązów”, „Gry małżeńskie”)*

· *Spencer Locke* *(„Miłość w wielkim mieście”, „Karaoke Man”)*

· *Jaime Ray **(„Eastwick”, „Moja dziewczyna wychodzi za mąż”, „Złap mnie, jeśli potrafisz”)*

*Gatunek: *animowany, familijny, przygodowy

*Produkcja:* Niemcy/USA 2013

*Dystrybucja w Polsce:* Monolith Films

Jeden z najsłynniejszych bohaterów dziecięcej wyobraźni powraca!

Zrealizowana z wielkim rozmachem animowana opowieść o niezwykłych przygodach chłopca wychowanego przez zwierzęta w samym sercu egzotycznej dżungli.

Sympatyczna małpa Kala znajduje w dżungli opuszczone ludzkie niemowlę. Mimo początkowej nieufności stada, postanawia zaopiekować się dzieckiem. Chłopiec dorasta pod okiem górskich goryli jako jeden z nich, powoli ucząc się praw dżungli. Pod ich opieką wyrasta na silnego młodego mężczyznę znanego jako Tarzan. W wieku 14 lat po raz pierwszy spotyka innego człowieka: Jane Porter, piękną i odważną nastolatkę odwiedzającą Afrykę ze swoim ojcem. Ten dzień na zawsze zmieni życie chłopaka. Zapragnie zrozumieć kim jest, a przede wszystkim znów spotkać niezwykłą Jane. Nie spodziewa się, że wkrótce jego czworonożni przyjaciele znajdą się w niebezpieczeństwie przed, którym tylko on będzie mógł ich obronić.