Konkurs - wygraj książkę „Far Cry. Odkupienie”!

  Zgodnie z obietnicą publikujemy nasz kolejny konkurs! Tym razem zdobyć możecie jeden z trzech egzemplarzy powieści „Far Cry. Odkupienie”, która ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa Insignis. Poniżej znajdziecie szczegóły!

  Jeżeli lubicie powieści, które wzbogacają znane nam z gier światy, to „Far Cry. Odkupienie” z pewnością trafi w Wasze gusta. Nie musicie jednak pędzić do księgarni, gdyż książkę możecie zdobyć w naszym konkursie. Mamy trzy egzemplarze, które rozlosujemy pośród osób, które podeślą nam prawidłową odpowiedź na pytanie dotyczące jednej z gier:

  Pagan Min jest głównym złoczyńcą czwartej części gry. Twórcy umieścili jednak alternatywne zakończenie, w którym... No właśnie, jaki easter egg umieścili twórcy w grze "Far Cry 4"? Podpowiemy, że mamy na myśli coś, co bardzo skraca rozgrywkę.

  Swoje odpowiedzi możecie nadsyłać na adres konkursy@efantastyka.pl, w temacie koniecznie podając "Odkupienie". Na zgłoszenia czekamy do 10 marca. Ze zwycięzcami skontaktujemy się najpóźniej do 17 marca.

  O książce:

  Po bez mała dwóch tygodniach od premiery gry „Far Cry. New Dawn” – spin-offu serii i kontynuacji piątej części – możecie stanąć na podjeździe siedziby tajemniczych Bram Edenu. Ale zamiast pada, tym razem powinniście dzierżyć książkę.

  Dlaczego doszło do otwartej wojny między członkami kościoła Bram Edenu a ruchem oporu wobec ich działań? Jakie są podwaliny sekty, która wyniszcza społeczność hrabstwa Hope? Dlaczego tak wielu ludzi wpadło w sidła bezwzględnego kultu? A może ów kult ich ratuje, a nie dominuje? Kim naprawdę są bracia Seed? Tego wszystkiego dowiecie się, sięgając po oficjalny prequel „piątki” – tym razem nie grę, lecz powieść „Far Cry. Odkupienie” Urbana Waite’a.

  To świetny, bo pogłębiający wiedzę i tworzący szeroki kontekst przewodnik po peryferiach gry Ubisoftu – lektura obowiązkowa dla fanów serii. Mało tego. „Odkupienie” to zupełnie autonomiczna historia: bogata w sceny brutalnych walk, przemawiające do wyobraźni opisy słabo zaludnionej i surowej Krainy Lśniących Gór oraz charyzmatyczne, silne postaci, wśród których na plan pierwszy wysuwają się: samotny i odważny myśliwy Will Boyd, chcąca odkryć tajemnicę śmierci rodziców barmanka Mary May, przywódcy sekty, a także nietuzinkowy miejscowy pastor.

  Żyjący na prerii bądź w lasach Montany ludzie to zahartowane i zaprawione w boju jednostki. Ich losy krzyżują się w dramatycznych okolicznościach. Dynamicznej akcji towarzyszy atmosfera strachu nie tylko przed dzikimi, nieprzewidywalnymi zwierzętami, ale przede wszystkim przed poczynaniami despotycznych liderów kultu.

  „Far Cry. Odkupienie”. Nie jest przyjemnie. Ta książka jest jak mocny, prosty cios. Przekonajcie się.