"Książka żyje... Naprawdę!"

    Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zorganizowała niesamowity wernisaż zatytułowany "Książka żyje... Naprawdę!". Spotkał się z tak ciepłym przyjęciem, że wystawę fotografii połączoną z fotorelacją z ich powstawania oraz elementami kostiumów i scenografii podziwiać będzie można do 5 grudnia 2016. Ale nie tylko dlatego projekt ten zasługuje na uwagę.

    Biblioteka, która wcześniej zasłynęła sesją zdjęciową wykonaną przez Huberta Kalinowskiego "Bibliotekarz – zawód glamour" mającą obalić stereotyp nudnego pracownika biblioteki i zaprezentować współczesną, kreatywną i pomysłową rzeczywistość.

    Pracownicy biblioteki zaprosili do współpracy profesjonalistów, czyli ponownie fotografa Huberta Kalinowskiego oraz scenografkę i kostiumografkę Aleksandrę Arabasz, a także czytelników. Wspólnie wybrali 12 tematów, a następnie w czasie warsztatów opracowywali szczegóły sesji. Przez połowę wakacji spotykali się niemal codziennie, by pracować nad projektem, a jego efekt jest naprawdę niesamowity! Zapraszamy do podziwiania wyników prac. Możecie także odwiedzić stronę biblioteki i jej profil na Facebooku.