Luke Cage spotka na swojej drodze nowych bohaterów

  "Luke Cage" był trzecim serialem, który powstał we współpracy Marvela i Netfliksa. Produkcja zebrała dość mieszane recenzje, jednak nie przeszkodziło jej to w realizacji drugiego sezonu. Właśnie poznaliśmy nazwiska aktorów, którzy wcielą się w nowych bohaterów. Będą nimi Mustafa Shakir i Gabrielle Dennis którym przypadną role Bushmastera i Nighthawk.

  Bushmaster po raz pierwszy pojawił się w 1977 roku na kartach komiksów o Iron Fiscie. Był to przestępca, który stanął na drodze niejednego bohatera. W serialu ma być dość znaczącą postacią w kryminalnym półświatku. Określany jest wręcz jako lider, którego misja koncentruje się na Harlemie i zemście.

  Dennis zagra Tildę Johnson, która w komiksach nosiła pseudonimy Nightshade i Nighthawk. Jest genialnym lekarzem o skomplikowanej historii związanej z Harlem. Stara się trzymać z daleka od kłopotów, te jednak wydają się same ją odnajdywać.

  Cheo Hodari, showrunner widowiska postanowił wypowiedzieć się w kilku słowach na temat tych postaci

  "Nie mogę się doczekać, gdy publiczność dostrzeże jak istotne okażą się postaci grane przez Mustafę i Gabrielle. Od momentu, gdy pojawią się na ekranie, widz poczuję, że będą potężnymi dodatkami do świata Marvela i Harlem Luka Cage'a".

  "Niewiarygodna osobowość Mustafy zainteresowała nas już na pierwszym spotkaniu, a Gabrielle wykazuje się naturalnym urokiem i inteligencją ważną dla swojej roli" - powiedziała Jeph Loeb, szef Marvel Television. "Obie osoby będą wspaniałymi dodatkami do naszej wspaniałej obsady".

  Shakir i Dennis dołączą do powracających do swoich ról Mike'a Coltera, Simone Missick, Rosario Dawson, Alfre Woodard i Theo Rossi.

  Drugi sezon Luke Cage ma mieć swoją premierę w 2018 roku.