Marta Kisiel nie zwalnia tempa. Zapowiedź nowej powieści aŁtorki

  Kiedy Marta Kisiel w 2010 roku wydała zbiorek "Dożywocie", wiele osób okrzyknęło go debiutem roku. Później zniknęła na parę lat ze sceny, ale kiedy powróciła, to z hukiem.

  Od 2014 roku zdążyła wznowić "Dożywocie" (najpierw w 2015 roku, a potem w 2017 - wzbogacone o opowiadanie "Szaławiła") oraz wydać "Nomen omen", "Siłę niższą", "Toń", "Małe Licho i tajemnicę Niebożątka", "Pierwsze słowo" oraz "Oczy uroczne"... Uf! Sporo tego, prawda? W międzyczasie pisarka (przez fanów zwana "ałtorką") połączyła siły z innymi kobietami działającymi prężnie na rynku fantastycznym. Razem stworzyły Hardą Hordę, która z grupy wsparcia i przyjacielskiej przekształciła się w interesującą grupę literacką. Choć członkinie Hardej tworzą w różnych stylach, przynależność do niej jest dziś postrzegana jako znak jakości. Mają też już na koncie swoją pierwszą antologię, zatytułowaną właśnie "Harda Horda".

  Na tle twórczości Marty Kisiel, znanej ze zwariowanego poczucia humoru, zdecydowanie wyróżnia się "Toń" - powieść wyjątkowo serio. (Choć spotykamy w niej bohaterki z "Nomen omen" - siostry Bolesne.) Akcja jest wolniejsza, więcej tu poważnych wątków, a jednak autorka wciąż operuje swoim unikalnym stylem. Wielu czytelników uznało "Toń" za najlepszą książkę jej pióra, nic więc dziwnego, że oczekiwali kontynuacji.

  I w końcu pisarka zdradziła jej tytuł. "Płacz" ukaże się w pierwszym kwartale 2020 roku. Za grafikę okładkową odpowiada Tomasz Majewski. Poniżej zaś prezentujemy opis tej pozycji.

  Są takie przygody, które zostają w człowieku na zawsze.
  Są takie przygody, po których nie ma co zbierać.

  Kiedy prawda o przeszłości, zamiast wyzwolenia, przynosi jedynie nową traumę, trzem pannom Stern pozostaje już tylko ucieczka od siebie nawzajem. Dopiero wołanie z zaświatów sprawia, że ścieżki dawnych przyjaciół spotykają się raz jeszcze. Czy tajemnicze zaginięcie sprzed wielu lat i dramatyczna wyprawa na ratunek Eleonorze zdołają na dobre scementować rodzinę? Czy też kolejne zanurzenie w czasie dla wszystkich okaże się tym ostatnim?

  Dramatyczna opowieść o podnoszeniu się z gruzów, osadzona w pełnej tajemnic i grozy scenerii Gór Sowich.