Marvel stawia na kobiety!

Filmów o superbohaterkach próżno szukać w Marvel Cinematic Universe. Do tej pory temat ten był zdominowany przez mężczyzn. Wkrótce jednak ma się to zmienić. Mająca mieć swoją premierę w przyszłym roku "Kapitan Marvel" będzie jedynie początkiem kobiecej ekspansji na wielkim ekranie.

Marvel bardzo ostrożnie dobierał bohaterów do solowych filmów. Mający swoją premierę w 2008 roku "Iron Man" był prawdziwym sprawdzianem dla nowej formuły, która dopiero miała się narodzić. Sukces widowiska otworzył drzwi innym bohaterom. W ślad Tony'ego Starka poszedł "Hulk", następnie Thor, Kapitan Ameryka i wielu innych. W tym wszystkim brakowało jedynie kobiet, a przecież fani sami nalegali na widowisko poświęcone postaci Czarnej Wdowy czy wspomnianej już Kapitan Marvel. Najbliższa przyszłość może jednak stać się początkiem pewnych zmian w tej kwestii.

Kevin Feige, prezes Marvel Studios, stwierdził niedawno, że przyszłość będzie należała do kobiet. W wywiadzie udzielonym dla ScreenRant wspomniał, że Marvel posiada w swojej bazie ponad 50% kobiecych postaci i chciałby aby te w końcu zaczęły odgrywać większą rolę w rozwijającym się uniwersum. Niestety, nie wspomniał przy okazji jakich konkretnie produkcji możemy się spodziewać.

Wiemy już na 100%, że w przygotowaniu jest film poświęcony postaci Czarnej Wdowy. Coraz głośniej mówi się o solowym widowisku o Valkirii, w której rolę wcieliła się już Tessa Thompson. Aktorka z resztą bardzo czynnie walczy o to, by w środowisku superbohaterskim większy nacisk postawiono na rolę kobiet. W zeszłym roku zorganizowała spotkanie aktorek biorących udział w widowiskach MCU i razem domagały się konkretnych działań w tym kierunku. Plotki głoszą, że w "Eternals" główna rola przypaddnie postaci Sersi, a niesamowity sukces Czarnej Pantery i sympatia z jaką spotkały się w tym widowisku postaci kobiece sprawiły, że Feige zaczął poważnie zastanawiać się nad widowiskiem poświęconym tamtejszym wojowniczkom.

Warto jednak w tym miejscu pamiętać, że temat superbohaterek był już wielokrotnie poruszany, jednak na chwilę obecną doczekaliśmy się jedynie realizacji "Kapitan Marvel". Sukces bądź porażka produkcji będzie z całą pewnością wyznacznikiem do tego, jak będzie się malowała przyszłość MCU. Czy kobiety odegrają większą niż dotychczas rolę? Przekonamy się zapewne w przeciągu najbliższych lat.